Trwa wczytywanie strony. Proszę czekać...
Wtorek, 5 marca. Imieniny: Aurory, Fryderyka, Oliwii
19/06/2019 - 14:00

Wakacje czas zacząć. W sądeckich szkołach po raz ostatni zadzwonił dzwonek

We wszystkich szkołach w całej Polsce po raz ostatni zadzwonił dzwonek. Uczniowie rozpoczęli zasłużone wakacje. Dzisiaj przyszli do szkół, aby odebrać swoje świadectwa. Najlepsi zostali nagrodzeni za stuprocentową frekwencję na lekcjach i bardzo dobre wyniki w nauce. Jak wyglądało zakończenie roku szkolnego w II LO im. Marii Konopnickiej w Nowym Sączu?


Punktualnie o godzinie 9, uczniowie wraz z nauczycielami i dyrekcją szkoły zgromadzili się w kościele na Starym Cmentarzu, gdzie odprawiona została msza w podziękowaniu za miniony rok szkolny. Po zakończonej Eucharystii, młodzież udała się do szkoły, gdzie odbyła się część oficjalna, która tradycyjnie rozpoczęła się odśpiewaniem hymnu narodowego.

Zobacz też II LO na Plantach w hołdzie swej patronce, Marii Konopnickiej

Potem przyszedł czas na podsumowania. Jako pierwsza głos zabrała dyrektor szkoły Dorota Smaga, która wymieniła osiągnięcia uczniów dotyczące frekwencji oraz nauki. Wspomniała o olimpiadach i indeksach, które w minionym roku szkolnym zdobyli uczniowie sądeckiej „dwójki”. Podkreśliła też rolę rodziców i ich trud włożony w wychowanie. Na koniec życzyła wszystkim spokoju, wyciszenia, słońca, uśmiechu, przygód i spędzenia czasu z najbliższymi.

Następnie głos zabrała Przewodnicząca Rady Rodziców Joanna Głód, która pogratulowała uczniom sukcesów oraz podziękowała nauczycielom w imieniu wszystkich rodziców za trud wychowania. W końcu przyszedł czas na wręczenie nagród uczniom, którzy osiągnęli sukcesy w nauce i sporcie. Uroczystość zakończyła się wspólnym odśpiewaniem hymnu szkoły.

RG [email protected], Fot. II LODziękujemy za przesłanie błędu