Trwa wczytywanie strony. Proszę czekać...
Czwartek, 5 grudnia. Imieniny: Kryspiny, Norberta, Sabiny
02/11/2017 - 12:20

Wacław Jagielski porzuci malarstwo? Przeistoczył się w poetę i reżysera

Znany sądecki malarz Wacław Jagielski to artysta wielu talentów. Nie tylko zachwyca swoimi obrazami. Ostatnio objawił się także jako poeta i reżyser. Wystawił spektakl ,w którym scalił świat poezji, malarstwa, muzyki i tańca.

"Na styku szeptów" tak zatytułował swój ostatni album malarstwa Wacław Jagielski.  Album jest nietypowy, bo zawiera także zbiór wierszy artysty. Na kanwie wydawnictwa powstał niecodzienny spektakl, który stał się połączeniem poezji, malarstwa, muzyki i tańca.

Jagielski wcielił się w rolę reżysera i zmaterializował kobiety ze swoich licznych obrazów. A wszystko to przy akompaniamencie zespołu muzycznego, nastrojowo wypełniającego jazzowymi brzmieniami wnętrze auli. Publiczność licznie zgromadzona w Sali widowiskowej  sadeckiej Państwowej Wyższej Szkoły Zawodowej mogła podziwiać młode tancerki i wokalistki, których występy wpisały się doskonale w poetykę przedstawienia.

W spektaklu wzięli udział  przyjaciele oraz uzdolniona młodzież z sądeckich szkół w tym ze Szkoły Muzycznej im. F.Chopina.(Jmik) fot Piotr Dtoździk

Sądecki malarz Wacław Jagielski zadebiutował jako reżyser
Wacław Jagielski zamienił pędzel na pióro. Na podstawie własnego tomiku poezji wyreżyserował spektakl teatralny
Jeśli zauważyłeś błąd w tekście, zaznacz fragment z błędem i wyślij do redakcjiDziękujemy za przesłanie błędu