Trwa wczytywanie strony. Proszę czekać...
Niedziela, 24 stycznia. Imieniny: Felicji, Roberta, Sławy
24/09/2014 - 08:46

W świetlicach środowiskowych wykuwa się prawdziwe talenty

Już po raz trzeci dzieci z sądeckich świetlic udowodniły, jak wielkimi talentami dysponują. Przegląd odbył się w ramach organizowanego przez Zespół Świetlic Środowiskowych w Nowym Sączu Festiwalu Talentów Świetlicowych.
 W tym roku w Festiwalu uczestniczyli przedstawiciele piętnastu świetlic środowiskowych, którzy zaprezentowali swoje umiejętności wokalne, taneczne, interpretacje utworów oraz sprawnościowe (żonglerka piłeczkami oraz przyrządami). Wszyscy uczestnicy Przeglądu otrzymali drobne upominki, w tym opaski odblaskowe, artykuły plastyczne.
Po zakończonych występach na dzieci czekały konkursy, w szczególności dwuetapowy konkurs wiedzy o Nowym Sączu, wygrany przez Sebastiana Madzia. ze świetlicy środowiskowej „Barskie” . Nagrodami w konkursie były reprodukcje obrazów, przedstawiających sądecki Ratusz.
Przegląd Talentów został połączony w tym roku z I Piknikiem „Pożegnanie lata”, podsumowującym zakończoną akcję „Bezpieczne Wakacje 2014”. W trakcie Pikniku dzieci uczestniczyły w zabawach i konkursach odbywających się na terenie „Ogródka Jordanowskiego” zarządzanego przez Grodzką Spółdzielnię Mieszkaniową ZAB Nr-2. Wszystkie dzieci otrzymały posiłek przygotowany na grillu.
Wychowawcy otrzymali od Marty Mordarskiej, pełnomocnika Prezydenta ds. Społecznych podziękowania za współpracę i zaangażowanie w realizacji akcji „Bezpieczne Wakacje 2014”.
Gośćmi honorowymi, którzy dopingowali Młode Talenty, byli Marta Mordarska, radna Elżbieta Chowaniec, Grzegorz Chochla dyrektor Wydziału Zdrowia i Opieki Społecznej Urzędu Miasta, przewodniczący zarządów osiedli: Krystyna Kurzeja (Osiedle Wojska Polskiego), Krystyna Witkowska (Osiedle Gorzków), Andrzej Leśniak (Osiedle Kochanowskiego) oraz Jan Potoniec kierownik Zespołu Administracji Budynków Nr 2 Grodzkiej Spółdzielni Mieszkaniowej, będący gospodarzem budynku.

(oprac. JB)
Źródło i fot. Zespół Świetlic Środowiskowych w Nowym Sączu


Dziękujemy za przesłanie błędu