Trwa wczytywanie strony. Proszę czekać...
Środa, 19 czerwca. Imieniny: Gerwazego, Protazego, Sylwii
31/08/2012 - 06:47

W sobotę Recycling Band w programie Mam Talent

W popularnym show stacji TVN zaprezentuje się dwóch nowosądeczan: Kamil Kędzierski i Piotr Bolanowski, którzy wchodzą w skład nietypowego zespołu, grającego na instrumentach z odpadów przemysłowych.
Emisja pierwszego odcinka Mam Talent w najbliższą sobotę (1 września) o godz. 20, zaś 20 października Recycling Band czeka występ na żywo w studiu TVN w Warszawie. Droga do zakwalifikowania się do półfinału programu wiodła chłopaków przez Warszawę i Kraków. Nim zawitali na casting do Krakowa, gdzie mieli bardzo blisko, bo wszyscy z nich są studentami tamtejszych uczelni, odwiedzili stolicę. W Warszawie odbywał się precasting z producentami programu, którzy postanowili dać szansę zespołowi w kolejnym etapie, gdzie występ przed komisją jest już nagrywany dla telewizji.
Korzystając z wolnego weekendu oraz z tego, że w Krakowie organizowany był casting właściwy do programu „Mam Talent”, postanowiliśmy spróbować w nim naszych sił. Występ został odebrany bardzo pozytywnie, usłyszeliśmy trzy razy „tak”, a nasz perkusista Dominik Stankiewicz zebrał nawet dodatkowe oklaski po wcześniejszym zachwycie nad jego grą samej Agnieszki Chylińskiej – mówi Kamil Kędzierski, lider Recycling Band.
W programie Recycling zagrał w nieco zmienionym składzie, bo basista grupy, Marcin Nenko, był w tym roku finalistą konkurencyjnego programu „Must Be The Music”. Jego trio „Chłopcy kontra Basia” znalazło się w najlepszej dziesiątce programu. W castingu do „Mam Talent” zastąpił go Szymon Frankowski. Po za tym, bez zmian, zagrali: Dominik Stankiewicz – „odpadowa” perkusja, Kamil Kędzierski – ButloGitara, Piotr Bolanowski – instrumenty klawiszowe, melodyka, instrumenty perkusyjne, Bartłomiej Prucnal – saksofony, a Maciej Pierzynka – odpowiedzialny był za prezentację zespołu. Panowie zagrali przebój Roberta Milesa „Children”, mimo że w swoim repertuarze mają zazwyczaj oryginalne kompozycje.

(JB)
Fot. archiwum zespołuDziękujemy za przesłanie błędu