Trwa wczytywanie strony. Proszę czekać...
Środa, 12 sierpnia. Imieniny: Hilarii, Juliana, Lecha
02/08/2016 - 09:15

W sądeckiej farze trwa odpust Przemienienia Pańskiego

Dzieci, matki oczekujące potomstwa i zespół Promyczki Dobra pielgrzymują dzisiaj (2 sierpnia) do Sanktuarium Przemienia Pańskiego w Nowym Sączu.

W Bazylice św. Małgorzaty trwa odpust ku czci Przemienienia Pańskiego, który w tym roku odbywa się pod hasłem „Miłosierni jak Ojciec”. Codziennie na Sądecka Górę Tabor pielgrzymują sądeczanie i okoliczni mieszkańcy by modlić się przed obrazem Pana Jezusa Przemienionego, za którego przyczyna można sobie wyprosić wiele łask.

Środa (3 sierpnia) przeżywana będzie pod hasłem „Maryja – Matka Boża Miłosierdzia” będzie dniem, w którym świętować będą przede wszystkim czciciele Matki Bożej. W czwartek (4 sierpnia) spotkają się kapłani, a w piątek (5 sierpnia) Akcja Katolicka, pracownicy służby zdrowia i Caritas,. Główna uroczystość będzie miała miejsce w sobotę – 6 sierpnia, kiedy to uroczystej sumie o godz. 11. będzie przewodniczył ks. bp Andrzej Jeż.

W czasie trwania tygodniowego odpustu ku czci Jezusa Przemienionego odbywają się też koncerty ewangelizacyjne. Dzisiaj o godz. 19.30 wystąpi zespół „Sądeczoki”, jutro „Boże Nutki” i Zespół Fletnistów Muzyki Barokowej z Mogilna, zaś we czwartek Bethesda. W piątek (5 sierpnia) na wieczór uwielbienia zaprasza zespół „Chwalcy Pana”.

Zobacz też:

(KB) [email protected]

Fot. KBDziękujemy za przesłanie błędu

Sądeczanin HISTORIA (2-2020)