Trwa wczytywanie strony. Proszę czekać...
Poniedziałek, 4 grudnia. Imieniny: Barbary, Hieronima, Krystiana
29/05/2020 - 18:30

W niedzielę Justyna Jędrusik z Nowego Sącza wystąpi w ,,Szansie na sukces"!

Pochodzącej z Nowego Sącza Justynie Jędrusik znajomi wróżą wielką karierę. Jakiś czas temu mieliśmy okazję zobaczyć ją w programie ,,Szansa na sukces”. Fenomenalny występ zapewnił jej udział w wielkim finale, który będzie można obejrzeć na żywo już w niedzielę.

- Moja przygoda z muzyką zaczęła się w dzieciństwie. Tata jest gitarzystą, gra również na skrzypcach. Skończył I stopień szkoły muzycznej. Grał w orkiestrze wojskowej i prowadził zespół działający przy sądeckiej Parafii Kolejowej – opowiada Justyna Jędrusik. – W szkole zapisałam się do Sokolików – chóru w Sokole. Śpiewaliśmy głównie utwory klasyczne. Właśnie tam najwięcej się nauczyłam – miałam wtedy styczność z kształceniem na wysokim poziomie. Ukończyłam szkołę muzyczną II stopnia na kierunku wokalistyka klasyczna.

Dowiedzieliśmy się, że kariera Justyny to nie tylko wzloty, ale także upadki. – Przyszedł czas, w którym mój głos nie wytrzymał. Potrzebowałam kilku miesięcy przerwy – wyjaśnia wokalistka. – Zespół, który wówczas prowadziłam, musiałam oddać komuś innemu. Równocześnie rozpoczęłam poszukiwania specjalisty w zakresie rehabilitacji głosu. Na szczęście wszystko wróciło do normy. Niedługo później rozpoczęłam naukę w Krakowskiej Szkole Jazzu i Muzyki Rozrywkowej. Po czterech latach wyjechałam do Stanów, gdzie założyłam zespół The Heaveners. Zagraliśmy dziesięć koncertów na Manhattanie.  

Co było dalej? – Wróciłam do Polski i kontynuowałam studia w Katowicach na Akademii Muzycznej, na Wydziale Jazzu. W międzyczasie nagrałam kilka swoich piosenek i teledysków. Obecnie pracuję jako instruktor śpiewu w Piotrkowie Trybunalskim i reżyseruję musicale.

Czytaj też: Rozmowa dnia: Tomasz Jarosz wygrał ,,Szansę na sukces" i spełnił swoje marzenie

Skąd pomysł na udział w programie? – Wyjechałam do Warszawy, żeby przeżyć muzyczną przygodę. Castingi odbywały się na początku stycznia. Pod koniec miesiąca zaproszono nas na profesjonalne nagrania. Na przygotowanie utworów mieliśmy zaledwie tydzień! – opowiada Justyna. – Właśnie wtedy wszystko się zaczęło – planowanie jak się zaprezentować, w co się ubrać, jaką wybrać fryzurę… Bardzo dobrze przerobiłam wszystkie piosenki, czułam się przygotowana.

Jakie emocje towarzyszyły Ci w dniu nagrań? – Bardzo luźna, przyjemna i entuzjastyczna atmosfera. Zarówno w trakcie prób, jak i w czasie samego programu naprawdę dobrze się bawiłam. Nagrania wymagały jednak ode mnie skupienia i koncentracji.

Już w najbliższą niedzielę (31 maja br.) odbędzie się wielki finał, w którym Justyna powalczy o udział w koncercie debiutów podczas Festiwalu w Opolu. Zaśpiewa w duecie razem z Haliną Frąckowiak utwór ,,Papierowy księżyc”. – Najtrudniej powstrzymać się z ćwiczeniem piosenek. Finał zbliża się wielkimi krokami, a mój głos musi odpocząć – dodaje wokalistka.

W trakcie programu widzowie będą mogli wysyłać SMS. W tym celu na Facebooku zawiązała się grupa prawie tysiąca osób, które wspierają Justynę. Trzy osoby, które zdobędą największą liczbę głosów, przejdą do wielkiego finału, który odbędzie się po krótkiej przerwie reklamowej. Ostateczne głosowanie rozstrzygnie, kto zwycięży tegoroczną edycję ,,Szansy na sukces”. Trzymamy kciuki!

Chcesz usłyszeć więcej o Justynie? Kliknij tutaj!

[email protected], fot. archiwum prywatne Justyna Jędrusik, screen ,,Szansa na sukces"
Masz ciekawe zdjęcia lub wideo? Przyślij do nas!


Dziękujemy za przesłanie błędu