Trwa wczytywanie strony. Proszę czekać...
Czwartek, 18 kwietnia. Imieniny: Apoloniusza, Bogusławy, Goœcisławy
21/02/2020 - 15:25

W Nawojowej muzykowanie nigdy nie zaginie

25 osób z terenu gminy Nawojowa dostanie okazję podniesienia swych umiejętności muzycznych w ramach szkółek muzykowania ludowego.

Tegoroczne zajęcia umuzykalniające odbywać się będą, jak dotychczas, w gminnym ośrodku kultury w Nawojowej. Jednakże terminy poszczególnych spotkań, ustalane są indywidualnie z poszczególnymi uczestnikami szkółki. Dlaczego?

- Każdemu z uczniów, raz w tygodniu, przysługuje 45-minutowa lekcja z instruktorem, gdyż naszym zdaniem grupowe zajęcia nie przyniosłyby zamierzonego skutku, czyli podniesienia umiejętności gry na instrumencie przez młodego adepta – tłumaczy Jan Kulpa, dyrektor gminnego ośrodka kultury w Nawojowej.

Wśród możliwości wyboru instrumentów, w porównaniu z ubiegłorocznymi zajęciami (klarnet, skrzypce), pojawiły się trzy nowe: kontrabas, heligonka i trąbka.

- Cieszymy się z pozytywnego odzewu w naszej gminie, na przedstawioną propozycję nauki gry na kolejnych instrumentach – dodaje Kulpa.

W większości instruktorami są muzycy, którzy byli lub obecnie są członkami (lub kierownikami) kapel ludowych Zespołu Regionalnego „Nawojowiacy” i Dziecięco-młodzieżowego Zespołu Folklorystycznego „Piecuchy”: Artur Wiktor (kontrabas), Władysław Obrzut (heligonka), Sławomir Ciastoń (trąbka), Grzegorz Horowski (klarnet), Anna Wiktor (skrzypce).

Dla uzupełnienia dodamy, iż nauki gry na: kontrabasie podjęły się 3 osoby, heligonce – 6 osób, trąbce – 7 osób, klarnecie – 3 osoby i skrzypcach - 6 osób.
 

(Karol Trojan) [email protected], fot.: fot.: archiwum DMZF "Piecuchy"Dziękujemy za przesłanie błędu