Trwa wczytywanie strony. Proszę czekać...
Czwartek, 28 września. Imieniny: Libuszy, Wacławy, Wacława
16/10/2017 - 09:55

W Krynicy ruszyła budowa trasy rowerowej!

Dobra wiadomość dla miłośników dwóch kółek. W Krynicy-Zdroju ruszyła budowa szlaku rowerowego, który połączy miasto z sąsiednią Muszyną, a dalej – z miejscowościami pogranicza polsko – słowackiego tj. Szczawnicą, Piwniczną, Bardejowem i Starą Lubownią.Dobra wiadomość dla miłośników dwóch kółek. W Krynicy-Zdroju ruszyła budowa szlaku rowerowego, który połączy miasto z sąsiednią Muszyną,  a dalej – z miejscowościami pogranicza polsko – słowackiego tj. Szczawnicą,  Piwniczną, Bardejowem i Starą Lubownią.

Ponad 230-kilometrowa trasa dla rowerzystów powstanie na pograniczu polsko-słowackim. Połączy uzdrowiska i miejscowości turystyczne, w tym Krynicę-Zdrój, Muszynę, Piwniczną- Zdrój, Szczawnicę oraz Bardejów i Starą Lubownię. Trasa przebiegać będzie przez parki narodowe i krajobrazowe, w sąsiedztwie cennych zabytków architektury drewnianej, wód mineralnych i pijalni. Szlak otrzyma jednolite oznakowanie, a pętla – swoją mapę i stronę internetową oraz  mobilną aplikację, ułatwiającą planowanie i poznawanie okolicy.

- VeloKrynica połączy dwa najprężniej rozwijające się małopolskie uzdrowiska przyczyniając się do lepszej integracji oferty uzdrowiskowo-rekreacyjnej obu miejscowości – wyjaśnia Dariusz Reśko, burmistrz Krynicy-Zdroju. Koszt inwestycji wyniesie ponad 20 mln złotych,  85 proc. kwoty pochodzi ze środków unijnych. Krynica-Zdrój pozyskała na ten cel 2 mln. złotych.

Zobacz też: Wojna przewoźników na torach. Marszałek studzi emocje

Umowę dotyczącą dofinansowania budowy trasy rowerowej odebrali w lutym tego roku  w Muszynie z rąk Adama Hamryszczaka z Ministerstwa Rozwoju burmistrzowie: Jan Golba i Dariusz Reśko.

Projekt ”Uzdrowiska pogranicza Polsko-Słowackiego jako rozpoznawalny w skali Europy obszar realizacji turystyki zdrowotnej – etap I – budowa pętli rowerowej łączącej miejscowości uzdrowiskowe”, dofinansowany jest z Europejskiego Funduszu Rozwoju Regionalne.

(MaK) fot. aut. 

W Krynicy ruszyła budowa trasy rowerowej!
Dobra wiadomość dla miłośników dwóch kółek. W Krynicy-Zdroju ruszyła budowa szlaku rowerowego, który połączy miasto z sąsiednią Muszyną, a dalej – z miejscowościami pogranicza polsko – słowackiego tj. Szczawnicą, Piwniczną, Bardejowem i Starą Lubownią.


Dziękujemy za przesłanie błędu