Trwa wczytywanie strony. Proszę czekać...
Sobota, 4 kwietnia. Imieniny: Benedykta, Izodory, Wacławy
30/12/2019 - 12:15

W krynickim Kościele Zdrojowym koncertowali trzej tenorzy

Kolędowanie ma sens, patrząc na wypełniony po brzegi Kościół Zdrojowy w Krynicy-Zdroju. Trzej tenorzy: Aleksander Martinez, Jakub Oczkowski i Łukasz Gaj wykonali najpiękniejsze pieśni bożonarodzeniowe z całego świata. Nie zabrakło również polskich kolęd i pastorałek. Gościnnie wystąpił aktor i wokalista Dariusz Kordek.

Jakub OczkowskiAleksander Martinez Łukasz Gaj  zaśpiewali najbardziej znane świąteczne utwory z całego świata w operowej odsłonie. Muzyczną podróż rozpoczęli od kontynentu amerykańskiego, wykonując „We wish you a Merry Christmas” czy "Jingle Bells". Nie zabrakło też najpiękniejszych polskich kolęd i pastorałek.

-To wspaniałe wydarzenie. Zaśpiewali dla państwa jedni z najlepszych tenorów: Łukasz Gaj, Jakub Oczkowski, który podczas festiwali kiepurowskich wcielał się w postać śpiewaka Jana Kiepury - mówi reżyser Łukasz Lech. - Zaśpiewał także Alexander Martinez, utalentowany Filipińczyk, mieszkający w Polsce, finalista programu "Mam talent". Gościem specjalnym koncertu był Dariusz Kordek, aktor teatralny, filmowy i musicalowy, ale i piosenkarz”. Towarzyszyli im na skrzypcach maestro Mieczysław Smyda i Maciej Nieć. Gospodarzem koncertu był artysta estradowy Łukasz Lech, który również go wyreżyserował.

16 grudnia 2018 roku ukazała się płyta z kolędami trzech tenorów Jakuba OczkowskiegoŁukasza Gaja Aleksandra Martineza, krynickiej Orkiestry Zdrojowej w aranżacjach Macieja Niecia. Jej producentem jest ks. Boguslaw Skotarek, proboszcz parafii pw. WMB. Krążek można było nabyć podczas koncertu.

(MK) fot. aut. Dziękujemy za przesłanie błędu