Trwa wczytywanie strony. Proszę czekać...
Piątek, 20 lipca. Imieniny: Fryderyka, Małgorzaty, Seweryny
przewiń w dół
29/05/2017 - 20:15

W Krakowie walczyli o tytuł najlepszego barmana. Zwyciężył Krzysztof Bajerski z Wojnarowej

W Krakowie odbył się I Puchar Polski w pokazach sztuki barmańskiej. Zwyciężył pochodzący z Wojnarowej (gmina Korzenna) Krzysztof Bajerski.

- Sztuką barmańską interesuję się od czterech lat. Kiedy stawiałem pierwsze kroki jako barman, nie myślałem, że dojdę tak daleko – mówi Bajerski.

Konkurs składał się z pięciu kategorii eliminacyjnych oraz wielkiego finału. Podczas każdej rundy, wszyscy uczestnicy prezentując swoje umiejętności. zdobywali punkty. Najlepsi zostali zakwalifikowani do wielkiego finału.

Zobacz także: Zwycięstwo Zespołu Szkół Ekonomicznych w tegorocznej Nowosądeckiej Lidze Debat

W eliminacjach zmagało się czterdziestu dwóch zawodników z sześciu krajów. Barmani mieli za zadanie zrobić swój własny koktajl, który był oceniany przez międzynarodową komisją sędziowską. Pod ocenę były brane czynności wykonywane podczas przyrządzania przysmaku, żonglowanie, kontakt z publicznością oraz muzyka i efekt końcowy. Spośród wszystkich uczestników do finału awansowało dziesięć osób.

Już po eliminacjach Krzysztof Bajerski uplasował się na pierwszym miejscu, jednakże utrzymanie pozycji lidera, nie było wcale łatwym zadaniem. W finale zmagali się między sobą zawodnicy z Polski, Włoch, Ukrainy oraz Łotwy. Poziom był bardzo wysoki, a rywalizacja zacięta.

Krzysztof Bajerski ma na swoim koncie wiele sukcesów związanych z barmaństwem. Jest wicemistrzem Polski 2016 r., wicemistrzem Kanady 2017r. i zwycięzcą I Pucharu Polski.

Raf., Fot. K. Bajerski 

Jeśli zauważyłeś błąd, zaznacz fragment tekstu zawierający ten błąd.Dziękujemy za przesłanie błędu