Trwa wczytywanie strony. Proszę czekać...
Wtorek, 26 maja. Imieniny: Eweliny, Jana, Pawła
08/11/2018 - 09:35

W Grodzkiej działa klub młodego programisty. Rodzicom wstęp dozwolony

W Grodzkiej Spółdzielni Mieszkaniowej przy ul. Konopnickiej 3 działa klub młodego programisty, w którym odbywają się bezpłatne zajęcia z programowania, dedykowane dla dwóch grup wiekowych: dzieci z klas 1-3 i 4-6 szkoły podstawowej oraz ich rodziców.


Do października 2020 r. w nowosądeckim Klubie odbędzie się w sumie 260 godzin warsztatów dla ponad 2500 uczestników.

- To dla nas bardzo ważny projekt. Zlokalizowanie Klubów Młodego Programisty w 16 miastach średniej wielkości nie tylko wyrównuje szanse edukacyjne mieszkających w nich dzieci, ale również daje ich rodzicom możliwość dowiedzenia się czym jest programowanie i dlaczego warto na nie postawić – mówi minister cyfryzacji Marek Zagórski. – Zachęcamy mieszkańców Nowego Sącza i okolicznych miejscowości do udziału w zajęciach – dodaje.

Czym jest klub młodego programisty?

Nowosądecki Klub Młodego Programisty jest jednym z 16 punktów warsztatowych, uruchomionych przez Ministerstwo Cyfryzacji i Państwowy Instytut Badawczy NASK na terenie całej Polski.

W specjalnie zaaranżowanych salach, wyposażonych w pomoce dydaktyczne, takie jak: tablety, zestawy robotów edukacyjnych, czy maty edukacyjne do nauki programowania, przez cały ten czas będą odbywały się bezpłatne zajęcia, prowadzone przez wykwalifikowaną kadrę.

To, co odróżnia warsztaty od innych, to fakt, że mogą brać w nich udział także rodzice. Chodzi o naukę, ale i wspólne spędzanie czasu. Dla każdej grupy wiekowej, w każdym z klubów, zorganizowanych zostanie kilkanaście cykli warsztatów, przy czym jedna seria to 10 jednogodzinnych warsztatów, prowadzonych na czterech poziomach trudności.

Jak się zapisać na zajęcia?

Rodzic, który chce zgłosić swoje dziecko na warsztaty, powinien wejść na stronę klubmlodegoprogramisty.pl i wypełnić dostępny tam formularz. Ważne, by wybrać odpowiedni poziom (tj. przeznaczony dla uczniów klas 1-3 lub dla uczniów klas 4-6 szkół podstawowych). O przyjęciu na warsztaty decyduje kolejność zgłoszeń - będą przyjmowane do wyczerpania miejsc w danym cyklu szkoleniowym.

Zgłoszenie na warsztaty musi zostać dokonane najpóźniej na dwa dni robocze przed dniem rozpoczynającym serię warsztatów. Po przesłaniu danych przez formularz zgłoszeniowy, rodzic na podany przez siebie adres email otrzyma potwierdzenie zgłoszenia, które jest jednocześnie potwierdzeniem zakwalifikowania na warsztaty.

Warto się pospieszyć, bo limit miejsc na pierwszy cykl 10 jednogodzinnych zajęć został już wyczerpany. Zapisać się można jeszcze na zajęcia dla dzieci z klas 1-3, w poniedziałki od godz. 18 do 19. Zajęcia prowadzone są w grupach maksymalnie 15-osobowych. Jeśli zabraknie miejsc, warto zajrzeć ponownie, bo następne terminy będą się pojawiały co 2-3 tygodnie.

[email protected]Dziękujemy za przesłanie błędu