Trwa wczytywanie strony. Proszę czekać...
Poniedziałek, 18 stycznia. Imieniny: Beatrycze, Małgorzaty, Piotra
15/08/2018 - 17:00

W gminie Łososina Dolna nie zapominają o szkołach

W gminie Łososina Dolna do szkół uczęszcza 1540 uczniów, zajęcia z nimi prowadzi 160 nauczycieli. Dzięki odbywającym się w wakacje remontom, uczniowie zyskają lepsze warunki nauki. A w Rąbkowej nowy rok szkolny uczniowie rozpoczną w nowym budynku.

Gmina Łososina Dolna ma dziewięć budynków szkolnych, w których nie są potrzebne generalne remonty, przyda się jedynie odświeżenie sal szkolnych i obiektów sportowych.

Z nowego roku szkolnego ucieszą się pewnie nauczyciele i uczniowie Szkoły Podstawowej  w Rąbkowej, gdzie powstał nowy budynek szkolny  z salą sportową i boiskiem na zewnątrz. Uroczyste otwarcie dla wszystkich: uczniów, rodziców i nauczycieli odbędzie się  z początkiem września 2018 r.

W gminie Łososina Dolna do szkół uczęszcza 1540 uczniów, zajęcia z nimi prowadzi 160 nauczycieli. Za kadencji wójta Stanisława Golonki, zostały wybudowane cztery szkoły: w Michalczowej, Łososinie, Rojówce i Tęgoborzy.

Szkoły w Żbikowicach i Witowicach Dolnych przeszły kapitalne remonty, w Żbikowicach wybudowano również halę sportową.  Na kolejne lata planowana jest także budowa nowego obiektu dla Szkoły Podstawowej w Tęgoborzy, ma tam powstać również hala gimnastyczna z widownią.

KK, fot. UG Łososina Dolna

Gmina Łososina Dolna stawia na oświatę
Nowe szkoły i obiekty sportowe to sposób na lepsze warunki do nauki dla uczniów.


Dziękujemy za przesłanie błędu