Trwa wczytywanie strony. Proszę czekać...
Niedziela, 16 czerwca. Imieniny: Aliny, Anety, Benona
23/01/2024 - 12:20

W Bibliotece Publicznej w Krynicy-Zdroju. Spotkania, prelekcje i filmy. Atrakcja będzie goniła atrakcję

Zima w Krynicy-Zdroju nie musi być tylko spędzona na takim czy innym stoku narciarskim, chociaż właśnie po to, by pojeździć na nartach czy snowboardzie przyjeżdżają do tego zakątka Sądecczyzny amatorzy białego szaleństwa. Można również bardzo mile spędzić czas wybierając się w najbliższych tygodniach do krynickiej Biblioteki Publicznej.

Najbliższe tygodnie w Bibliotece Publicznej w Krynicy- Zdroju szykują się pod znakiem wielu różnorodnych wydarzeń, spośród których każdy znajdzie dla siebie coś interesującego.

Podróż marzeń – „Od wschodu do zachodu…”

Już w piątek (26 stycznia) w ramach spotkań w Klubie Podróżnika o swojej podróży marzeń „Od wschodu do zachodu: 7 miesięcy przez Atlantyk i Azję” opowiedzą Joanna Jarosz i Piotr Dzida.

Podczas ubiegłorocznej wyprawy zwiedzili kilkanaście krajów, m. in. Karaiby, Meksyk, Tajlandię, Kambodżę, Wietnam, Indonezję, Singapur, Nepal. Poznali nie tylko atrakcje turystyczne tych rejonów, ale także życie codzienne mieszkańców, zwyczaje, nieznane zakątki, jedzenie.

Kirgizja – miejsce na ziemi, gdzie góry dotykają nieba

Tydzień później – 2 lutego gościem Klubu Podróżnika będzie Brat Damian Wojciechowski SJ, który opowie o KIRGIZJI - miejscu na ziemi, ” gdzie góry dotykają nieba”.

Brat Damian jest misjonarzem, przewodnikiem wysokogórskim w górach Syberii i Azji Centralnej, dziennikarzem, autorem filmów oraz albumu o Kirgizji, który będzie można na spotkaniu nabyć.

Przystanek Krynica w drodze do Świętości

Kolejną propozycją Biblioteki są emisje dwóch filmów - dokumentów fabularyzowanych, rozpoczynających cykl wydarzeń pn. Przystanek KRYNICA w drodze do ŚWIĘTOŚCI.

30 stycznia (wtorek) odbędą się projekcje filmu pt. „Błogosławiona” o bł. Natalii Tułasiewicz.

Niezwykła postać nauczycielki, poetki, jednej z dwóch świeckich kobiet spośród 108 Męczenników Polskich II Wojny Światowej. Natomiast dzień później będzie wyświetlany film o Wandzie Półtawskiej pt. „Duśka”. Bohaterki emitowanych filmów bywały w Krynicy.

Po projekcjach biblioteka zaprasza na spotkania z reżyserem obydwu filmów - panią Wandą Różycką – Zborowską. Na te dwa wydarzenia obowiązują bezpłatne wejściówki (do odebrania w bibliotece) lub telefoniczna rezerwacja miejsc.

Prof. Tadeusz Tempka był zawodowo związany z Krynicą

1 lutego, w czwartek o  godz. 15.45 w sali balowej Starego Domu Zdrojowego odbędzie się wykład prof. Artura Jurczyszyna „Profesor Tadeusz Tempka – wybitny lekarz i wszechstronny uczony”.

Prelekcja została zorganizowana z okazji uroczystego odsłonięcia pamiątkowej tablicy w Nowym Domu Zdrojowym, poświęconej prof. T. Tempce. Wśród organizatorów tego przedsięwzięcia – Uzdrowiska Krynica- Żegiestów, Fundacji Centrum Leczenia Szpiczaka w Krakowie, jest także Stowarzyszenie Miłośników Krynicy działające przy Bibliotece Publicznej.

Już pod koniec lutego, 23 lutego biblioteka zaprasza na spotkanie z pisarką i lekarką Justyną Kafel – Wituszyńską, autorką książki pt. „Sanatorium ludzkich serc”. Życiowe historie kuracjuszy splatają się z tematami dotyczącymi leczenia uzdrowiskowego oraz historią regionu.

W okresie ferii zimowych (dla województwa małopolskiego) wszystkie placówki: Centralna przy ul. Szkolnej 3 oraz jej filie (na Osiedlu Czarny Potok, Źródlana, w Tyliczu i w Bereście) będą prowadzić zajęcia dla dzieci: czytelnicze, plastyczne, z robotyki oraz gry i zabawy.

Aktualnie biblioteka – Filia w Tyliczu prowadzi też nabór chętnych osób do wzięcia udziału w cyklu bezpłatnych warsztatów i szkoleń: warsztatów kroju i szycia, customizacji, wykonywania makram, spotkań z doradcą zawodowym, kosmetyczką.  Jest to projekt dofinansowany przez Fundację BGK w programie „Skrzydła dla Mamy” edycja IV skierowany do młodych, niepracujących mam.

Informacje na temat wszystkich wydarzeń pod nr tel. 18 471 22 03. www.bibliotekakrynica.pl, FB.Dziękujemy za przesłanie błędu