Trwa wczytywanie strony. Proszę czekać...
Niedziela, 5 lipca. Imieniny: Antoniego, Bartłomieja, Karoliny
12/03/2020 - 15:15

Uzdolnieni wokaliści z Łabowej rozśpiewali Muszynę

Za nami pierwsze przesłuchania eliminacyjne XXV Starosądeckiego Konkursu Młodych Wokalistów. Jak poszło reprezentantom gminy Łabowa?

Powiatowy Młodzieżowy Dom Kultury w Starym Sączu, rozpoczął konkursy eliminacyjne do finałowej gali Starosądeckiego Konkursu Młodych Wokalistów, którego 25. edycja ma obyć się w bieżącym roku.

W pierwszym etapie zmagań, zorganizowanym 10 marca br. w miejsko-gminnym ośrodku kultury w Muszynie, wśród 53. uczestników znaleźli się przedstawiciele gminnego ośrodka kultury w Łabowej w składzie: Oliwia Dobosz, Zuzanna Grońska, Michał Lelito, Natalia Sarata, Maja Sarata oraz Maja Rogóż.

Po wysłuchaniu występów, biorąc pod uwagę umiejętności wokalne, muzykalność, intonację, poczucie rytmu, dobór repertuaru, aranżację, zachowanie sceniczne oraz jakości nagrania, jury wyłoniło laureatów w poszczególnych kategoriach wiekowych, kwalifikując do „Wielkiego Finału”, m.in. Oliwię Dobosz.

- Cieszymy się z sukcesu naszej wychowanki. Jako, iż dzieci szlifują swój wokal pod czujnym okiem Katarzyny Zbozień, dlatego sukces Oliwii, w dużej mierze to także jej zasługa – z radością w głosie mówi Jerzy Chronowski, dyrektor gminnego ośrodka kultury w Łabowej.
 

(Karol Trojan) [email protected], fot.: GOK Łabowa, Powiatowy Młodzieżowy Dom Kultury w Starym Sączu

Oliwia Dobosz w finale XXV Starosądeckiego Konkursu Młodych Wokalistów
Po przejściu eliminacji, Oliwia Dobosz, wychowanka Gminnego Ośrodka Kultury w Łabowej, zaprezentuje się w "Wielkim Finale" XXV Starosądeckiego Konkursu Młodych Wokalistów (fot.: GOK Łabowa)


Dziękujemy za przesłanie błędu

Sądeczanin HISTORIA (2-2020)