Trwa wczytywanie strony. Proszę czekać...
Czwartek, 30 maja. Imieniny: Ferdynanda, Gryzeldy, Zyndrama
15/03/2017 - 06:15

Urszula Gawron o swojej bajce [zdjęcia]

W Sądeckiej Bibliotece Publicznej w ciepłej, niemal rodzinnej atmosferze Urszula Gawron, autorka książki „Życie jest piękne – historia prawdopodobna” opowiadała o tym jak powstawała jej bajka. Książka została wydana w Nowym Sączu.

Na spotkanie przybyli i dorośli i dzieci. Urszula Gawron opowiadała o tym, skąd wziął się pomysł na bajkę o pomarańczowych kotach. Ich przygody są zilustrowane grafikami autorki. I to właśnie grafiki powstały jako pierwsze (było ich ponad dwadzieścia) dopiero potem został do nich dopisany tekst. Świat który wykreowała w bajce Urszula Gawron jest bardzo pozytywny i optymistyczny. Jak kolor pomarańczowy. Jak sama autorka. To świat bez przemocy, agresji. Nawet jeśli zdarzają się rzeczy niespodziewane, niepokojące, to zwykle zostaje pokazana dobra strona sytuacji lub przedstawione jest szczęśliwe zakończenie. Na zakończenie spotkania Urszula Gawron mówiła też o planach pisarskich... być może niedługo poznamy kolejne przygody kotów Miłomruczki i Złotołapka...

Urszula Gawron jest z wykształcenia artystką grafikiem. Pochodzi z Tarnowa, ale obecnie mieszka i pracuje w Nowym Sączu. Jest nauczycielem w Katolickim Liceum Plastycznym w Nowym Sączu, współautorką witraży w Kościele oo. Jezuitów pod wezwaniem Ducha Świętego w Nowym Sączu, laureatką licznych konkursów oraz autorką wielu wystaw indywidualnych.

Zobacz: Nowa Encyklopedia Sądecka? Jerzy Leśniak jest już na finiszu!

Książka "Życie jest piękne - historia prawdopodobna" jest jej debiutem literackim, dzięki któremu znalazła się w gronie osób nominowanych do Nagrody im. ks. prof. Bolesława Kumora w kategorii Sądecki Autor.

Sądecka Biblioteka Publiczna im. Józefa Szujskiego

Spotkanie autorskie i promocja bajki Urszuli Gawron


Dziękujemy za przesłanie błędu