27/02/2017 - 09:15

Uczniowie z „Samochodówki” rywalizowali w Szeged

Dzięki współpracy z zaprzyjaźnioną szkołą SZSZC Csonka János Szakgimnáziuma és Szakközépiskolája z Węgier uczniowie Zespołu Szkół Samochodowych mogli wziąć udział w dwudniowych Międzynarodowych Zawodach Sportowych w Szeged.

W pierwszym dniu walkę o złoto podjęły dziewczyny w turnieju piłki nożnej halowej, podczas gdy chłopcy relaksowali się na miejskim basenie Napfényfürdő Aquapolis Szeged. Meczem otwarcia była rywalizacja pomiędzy naszą szkołą oraz drużyną „Csonka Janos”. Dziewczyny reprezentujące „samochodówkę” rozegrały cztery mecze a w ostatecznej klasyfikacji zajęły 5. miejsce.

Tego samego dnia po południu, odbył się również turniej piłki siatkowej chłopców. Pierwszy mecz rozegraliśmy z drużyną „Vedres”. „Rozgrzewkę” zakończyliśmy po dwóch wygranych setach. W drugim meczu zmierzyliśmy się z drużyną „Deák”. Spokój i odpowiednio dopracowany plan działania pozwolił nam wyjść z grupy na pierwszym miejscu. W półfinale również nie było na nas mocnych. Starcie z drużyną „Kőrösy” dało nam awans do finału w którym zmierzyliśmy się z reprezentantami szkoły, która organizowała zawody - „Csonka Janos”. Tutaj nie było już tak łatwo. Zarówno nasi zawodnicy jak również przeciwnej drużyny grali na bardzo wysokim poziomie. Od samego początku towarzyszyła nam bardzo nerwowa gra. Kilka straconych punktów spowodowały, że opiekunowie naszej reprezentacji poprosili o „czas”. Szybkie przemówienie motywacyjne trenera i niesamowity doping naszych dziewczyn sprawił, że pierwszy set zakończył się wynikiem 28:26 dla nas. W drugim secie zmęczenie dało się we znaki i przewagę przejęła drużyna przeciwna wynikiem 25:23. Wsparcie dziewczyn i trenerów, głośne okrzyki, oklaski i słowa „jesteśmy z wami” podniosły zawodników na duchu, co doprowadziło do wyniku 15:6 w trzecim secie. Radości, uśmiechu i łez szczęścia nie było końca. Po raz kolejny udowodniliśmy, że „samochodówka” rządzi nawet poza granicami kraju pokonując aż dwanaście drużyn. Podczas rozdania pucharów zostaliśmy bardzo mile zaskoczeni. Reprezentant naszej szkoły, Tomasz Kuzera uczeń klasy 2F, otrzymał statuetkę najlepszego zawodnika turnieju!

Po męczącym dniu i zaciętej walce przyszedł czas na odpoczynek. Zawodnicy rozeszli się do rodzin, u których mieszkali przez cały okres pobytu na Węgrzech. Nasi przyjaciele zapewnili nam dużo ciekawych atrakcji na wieczór tj. nocne zwiedzanie miasta, wyjście na kolację do restauracji czy relaks na basenach termalnych.

Następnego dnia próbowaliśmy sił w turnieju piłki nożnej halowej chłopców, w którym brało udział dwanaście drużyn. Pierwszy mecz zakończył się wygraną 1:0. Niestety w następnej rywalizacji przegraliśmy 2:1. W przerwie pomiędzy meczami udaliśmy się do centrum gdzie mogliśmy podziwiać przepiękne zabytki miasta. Po miłym spacerze przyszedł czas na ostatni, decydujący mecz. Od niego zależał nasz awans do półfinału. Chłopaki dali z siebie wszystko i tym samym godzinę później graliśmy mecz półfinałowy. Niestety na tym zakończyły się nasze rozgrywki. Przeciwnik okazał się lepszy a my zakończyliśmy turniej na 4. miejscu. W nagrodę za determinacje, siłę walki i poświęcenie na boisku nasi opiekunowie zabrali nas na przepyszną pizzę.

Wszystko co dobre szybko się kończy - wyprawa dobiegła końca.  Przeszedł czas na pożegnanie. Pełni motywacji, bagażu wspomnień i pozytywnych wrażeń wracamy do domu. Wdzięczni za gościnę i miło spędzony czas zaprosiliśmy reprezentację zaprzyjaźnionej szkoły na rewanż. Zobaczymy się z nimi już w kwietniu na turnieju piłki siatkowej chłopców, który od wielu lat organizowany jest w naszej szkole.