Trwa wczytywanie strony. Proszę czekać...
Sobota, 29 lutego. Imieniny: Antoni, Oswalda, Romana
17/12/2013 - 11:00

Uczniowie z Gorlic współpracują z Hiszpanią, Włochami, Węgrami, Turcją i Finlandią

Od obecnego roku szkolnego Miejski Zespół Szkół nr 4 w Gorlicach przystąpił do projektu Comenius - Partnerskie Projekty Szkół. Projekt trwał będzie dwa lata i obejmuje współpracę z pięcioma szkołami - z Hiszpanii, Włoch, Węgier, Turcji oraz Finlandii.
Celem projektu "e-CLUE. TeLLeCOLLABORATION. Culture and Language: Unseen Elements" jest współpraca przez internet z wykorzystaniem wideokonferencji. Uczniowie w pierwszym roku realizacji projektu będą poznawać najbliższe środowisko (szkołę, dom) swoich partnerów, a w następnym roku ich uwaga skupi się na tym, co oferuje im region w którym mieszkają. Projekt, którego szkolnym koordynatorem została Elżbieta Kwoczko – Warecka skierowany jest do uczniów szkoły podstawowej. W jego ramach przewidywane są 24 wyjazdy zagraniczne, w trakcie których realizowany będzie szczegółowy harmonogram projektu obejmujący szereg inicjatyw edukacyjnych. Trzy uczennice szkoły podstawowej wraz z dwoma nauczycielami wzięły udział w pierwszym spotkaniu partnerów, które miało miejsce w Hiszpanii w listopadzie tego roku.
W marcu 2014 uczniowie i rodzice MZS nr 4 będą gościć u siebie kolegów i koleżanki z pozostałych szkół uczestniczących w przedsięwzięciu. Spotkania mają być okazją do sprawdzenia i podniesienia swoich umiejętności językowych, wymiany edukacyjnych doświadczeń i współpracy w grupach.
Źródło: UM w Gorlicach
Fot: UM w Gorlicach, Zuzanna Janowska
 


Dziękujemy za przesłanie błędu

SĄDECZANIN ROKU 2019

Miesięcznik "Sądeczanin" luty 2020