Trwa wczytywanie strony. Proszę czekać...
Piątek, 19 kwietnia. Imieniny: Alfa, Leonii, Tytusa
30/04/2020 - 09:35

Uczniowie liceum z Muszyny już z indeksami wyższych uczelni

​Uczennice klasy III A Liceum Ogólnokształcącego im. Jana Kochanowskiego w Muszynie zostały laureatkami konkursu „O Złoty Indeks” Politechniki Krakowskiej. Tomasz Smyda, uczeń klasy IG został zaś finalistą XIII Ogólnopolskiej Olimpiady „O Diamentowy Indeks AGH”.

Magdalena Kumorek, Alicja Smyda i Ewelina Nieć były przygotowane do konkursu przez Zenona Smydę. - Absolwentki mogą śmiało decydować o swojej przyszłości.

Udział w konkursach i zdobywana w czasie lekcji wiedza na poziomie rozszerzonym oraz umiejętności, szlifowane w czasie zajęć dodatkowych, dają im możliwość kwalifikacji na wymarzone studia – mówi Izabela Łabuś, dyrektor PZS w Muszynie.

Kolejny sukces odniósł Tomasz Smyda, uczeń klasy IG liceum w Muszynie. Został finalistą XIII Ogólnopolskiej Olimpiady „O Diamentowy Indeks AGH”. Olimpiada ma charakter trzystopniowy i obejmuje wiedzę z pięciu przedmiotów.

- W naszym Liceum uczniowie od lat biorą w niej udział, a przygotowujący ich z matematyki Zenon Smyda ma na swym koncie wiele sukcesów – dodaje dyrektor Izabela Łabuś.

- Laureaci Olimpiady przyjmowani są na studia z pominięciem rekrutacji, a co najważniejsze bez problemu kontynuują studia i kończą je z powodzeniem. Autorski program nauczania matematyki na poziomie rozszerzonym, dodatkowe, bezpłatne zajęcia z matematyki, wytężona praca, to w naszej szkole gwarancja sukcesu. (olsz) opr. red.Dziękujemy za przesłanie błędu