Trwa wczytywanie strony. Proszę czekać...
Niedziela, 19 maja. Imieniny: Celestyny, Iwony, Piotra
05/04/2017 - 05:05

Uczennica z ELO z sukcesem na Olimpiadzie Filozoficznej

Klaudia Hawryłko, uczennica Elitarnego Liceum Ogólnokształcącego w Nowym Sączu, jako jedna z siedmiu osób z Małopolski zakwalifikowała się do centralnego etapu XXIX Olimpiady Filozoficznej.

W Instytucie Filozofii UP w Krakowie odbył się kolejny etap XXIX Olimpiady Filozoficznej. Nowosądeckie ELO reprezentowane było przez dwie uczennice: Natalię Gucwę z klasy pierwszej oraz Klaudię Hawryłko z klasy drugiej. Na tym etapie należało napisać esej na jeden z trzech podanych tematów oraz test teoretyczny, obejmujący historię filozofii, szkoły i dyscypliny filozoficzne; sprawdzał on również znajomość dokonań czołowych filozofów.

Zobacz: Sukcesy logistyków z sądeckiej „Samochodówki”

– Ze względu na sumę zdobytych punktów oraz zakończoną pomyślnie weryfikację dotychczas napisanych prac, decyzją Komisji Kwalifikacyjnej działającej przy Polskim Towarzystwie Filozoficznym,  Klaudia Hawryłko, jako jedna z siedmiu osób z Małopolski,  zakwalifikowała się do etapu centralnego i 22 kwietnia będzie reprezentowała ELO na zawodach w Warszawie. Jednym z zadań będzie obrona eseju napisanego w etapie szkolnym. Dotychczasowy sukces bez wątpienia jest efektem pracowitości, sumienności, systematyczności uczennicy, jak i od lat pogłębianej wiedzy teoretycznej z zakresu historii filozofii – mówi Małgorzata Groń, opiekunka dydaktyczna Klaudii.

(JB)Dziękujemy za przesłanie błędu