Trwa wczytywanie strony. Proszę czekać...
Czwartek, 30 marca. Imieniny: Amelii, Dobromira, Leonarda
03/02/2023 - 13:10

Uczennica nowosądeckiej szkoły muzycznej zachwyciła śpiewem muzyków z całego świata

Oliwia Ślipek w tym roku przygotowuje się do matury, a równocześnie podbija muzyczny świat swoim śpiewem. Uczennica nowosądeckiej szkoły muzycznej zdobyła pierwsze miejsce w prestiżowym konkursie.

Wielkim sukcesem swojej uczennicy chwali się Renata Jonakowska-Olszowska, profesor oświaty i nauczycielka śpiewy w Państwowej Szkole Muzycznej I i II stopnia im. Fryderyka Chopina w Nowym Sączu. Pani Renata ma szczęście do zdolnych uczniów, którzy pod jej skrzydłami wyrastają na światowej klasy artystów.  

Tym razem powodem wielkiej dumy nauczycielki śpiewu jest Oliwia Ślipek. Uczennica zdobyła pierwsze miejsce w sekcji „Śpiew klasyczny” w swojej kategorii wiekowej podczas konkursu 13th World Open Music Competition. Jury tego prestiżowego, światowego konkursu przyznało sądeczance 93,3 punkty na 100 możliwych. Tym samym Oliwia może szczycić się teraz tytułem Virtuoso Performer.

Profesor Renata Jonakowska-Olszowska w rozmowie z naszą redakcją wspomina, że Oliwia przygotowuje się w tym roku do matury. Wiele czasu poświęca też na naukę w I Liceum Ogólnokształcącym, więc godne podziwu jest to, że w międzyczasie zdobywa jeszcze prestiżowe nagrody w konkursach muzycznych.

W ostatnim czasie uczniowie pani Renaty z Państwowej Szkoły Muzycznej I i II stopnia w Nowym Sączu zostali też wyróżnieni podczas IV Tarnowskiego Wojewódzkiego Konkursu Wokalnego. Oliwia Ślipek i Dawid Pałka znaleźli się w gronie pięciu laureatów.

Oliwia i Dawid wraz z pozostałą trójką nagrodzonych mieli zaszczyt wystąpić na uroczystym koncercie świąteczno-noworocznym w Tarnowie 26 grudnia. Występ z orkiestrą i profesjonalnymi wokalistami to dopiero początek supernagrody, która spotkała dwójkę sądeckich uczniów. Jako laureaci wojewódzkiego konkursu spędzą kilka dni na wycieczce w Brukseli. ([email protected], fot. Renata Jonakowska-Olszowska)Dziękujemy za przesłanie błędu