Trwa wczytywanie strony. Proszę czekać...
Piątek, 27 listopada. Imieniny: Franciszka, Kseni, Maksymiliana
30/05/2017 - 07:50

U Tylickiej Pani zabrzmiały pieśni maryjne [Zdjęcia]

28 maja Chór Mieszany CANTICUM IUBILAEUM pod dyrekcją Marka Michalika wystąpił w tylickim sanktuarium. Zespół został zaproszony przez księdza prałata Mariana Stacha do wykonania koncertu pieśni maryjnych.

Limanowscy chórzyści wystąpili podczas dwóch mszy świętych, po których wykonali koncert. Chórowi towarzyszyła solistka Sylwia Olszyńska, na co dzień wykładowca w Akademii Muzycznej
w Katowicach, a także Edyta Lachor – Mitkowska, która zasiadła przy organach.  Poprzez śpiew limanowscy chórzyści uczcili 100. rocznicę objawień fatimskich,  wielbiąc   Panią Tylicką.

Chór zaprezentował utwory ze swojej ostatniej płyty „Pani nasza Limanowska”, która została wydana w minionym roku z okazji 50. rocznicy koronacji Piety z Limanowej. Zgromadzeni parafianie i turyści oklaskiwali limanowski chór na stojąco. Bardzo ciepło i serdecznie zespól został przyjęty przez gospodarza parafii, który oprowadził chórzystów po sanktuarium, opowiadając o historii i etapach powstawania nowych obiektów kultu.

Chór złożył także życzenia swojemu rodakowi, tylickiemu wikariuszowi księdzu Piotrowi Pietrucha, który właśnie w tym dniu przeżywał pierwszą rocznicę swoich świeceń kapłańskich.

(KB)

Fot. arch. Chóru

U Tylickiej Pani
Chór Mieszany CANTICUM IUBILAEUM pod dyrekcją Marka Michalika wystąpił w tylickim sanktuarium.


Dziękujemy za przesłanie błędu