Trwa wczytywanie strony. Proszę czekać...
Sobota, 28 marca. Imieniny: Anieli, Kasrota, Soni
27/07/2016 - 10:55

Twórcy polskiej szkoły plakatu w Pijalni Głównej

W Pijalni Głównej w Krynicy-Zdroju można podziwiać wystawę pt. „Polski plakat sportowy i olimpijski” ze zbiorów Muzeum Sportu i Turystyki w Warszawie.

- Dla fanów sportu i nie tylko to przedsmak XXXI Letnich Igrzysk Olimpijskich w Rio de Janeiro – mówi Stanisław Wieloch Członek Zarządu Uzdrowiska Krynica-Żegiestów S.A.  –  To nasze „małe igrzyska”.  Poza tym Pijalnia Główna od zawsze była miejscem nie tylko wód mineralnych, ale również promowania kultury a „Kryniczanka – Naturalna Woda Mineralna” i sport to idealne połączenie –  dodaje.

Wystawa prezentuje twórczość tak wybitnych artystów jak Jerzy Skolimowski, Jan Lenica, Piotr Młodożeniec, Maciej Urbaniec, Karol Śliwka, Stefan Osiecki.

Warto zaznaczyć, że Muzeum Sportu w Warszawie zorganizowało już kilkadziesiąt wystaw polskiego plakatu sportowego w różnych zakątkach całego globu i jest jedną z największych tego typu placówek na świecie.

- Cieszę się, że mogłem powrócić do Krynicy – mówi Tomasz Jagodziński, dyrektor muzeum – by w nowej uzdrowiskowej scenerii zaprezentować naszą kolekcję plakatów, które są niezwykłe w swojej prostocie i przesłaniu.

Wystawa będzie można zobaczyć do 8 sierpnia. Pijalnia Główna czynna jest godziny 1000 do 2100.

Materiał sponsorowanyDziękujemy za przesłanie błędu