Trwa wczytywanie strony. Proszę czekać...
Wtorek, 11 sierpnia. Imieniny: Luizy, Włodzmierza, Zuzanny
04/10/2017 - 09:45

Trzydzieści świeczek na torcie krynickich „Miniatur”

Zespół Tańca Artystycznego "Miniatury" z Krynicy – Zdroju świętuje w tym roku 30 lecie swojego istnienia. Z tej okazji w Pijalni Głównej (30 września) wystawił przedstawienie baletowe „Królewna Śnieżka i siedmiu krasnoludków”. Nie zabrakło wspomnień i licznych życzeń.

Jubileusz "Miniatur" z Krynicy-Zdroju
Baśń braci Grimm „Królewna Śnieżka i siedmiu krasnoludków” zainspirowała Zespół Tańca Artystycznego „Miniatury” do wystawienia spektaklu baletowego.  Inscenizacja muzyczno – baletowa miała swoją prapremierę w przeddzień inauguracji 51. Festiwalu im. Jana Kiepury.

W sobotę, w  Pijalni Głównej publiczność po raz drugi  podziwiała i oklaskiwała  owoce  ponad rocznych przygotowań. Tym razem to kulturalne wydarzenie uświetniły wspomnienia oraz  okolicznościowe życzenia, w tym od władz miasta Krynicy-Zdroju i powiatu nowosądeckiego.  

Baletnicom towarzyszyła  Orkiestra Symfoniczna im. Adama Wrońskiego pod dyrekcją Mieczysława Smydy.  Choreografia i kierownictwo artystyczne spektaklu: Małgorzata Malczak, muzyka: Bogdan Pawłowski. Scenografia Agata Broniszewska.

Jubileusz "Miniatur" z Krynicy-Zdroju
Zespół Tańca Artystycznego "Miniatury" powstał w 1986 roku z inicjatywy ówczesnego dyrektora Miejsko – Gminnego Domu Kultury  Stefana Sopaty.  Jego założycielem był Władysław Szlęk, krakowski artysta baletu i choreograf.

Tańce „Miniatur”, ich stroje baletnic oraz muzyka przyciągają uwagę widowni, która nagradza występy gromkimi brawami. Zespół prezentuje sztukę tańca na najwyższym poziomie. Opiekunką i choreografem grupy jest Małgorzata Malczak, zaś asystentką Honorata Barańska. W zespole tańczy około 70 dziewcząt w wieku od 6 do 18 lat z Krynicy-Zdroju i okolic.

Na swoim koncie  krynickie baletnice mają liczne wstępy, w tym w programie telewizyjnym „Got to Dance. Tylko taniec” (wspólnie z „Butterfly Crew”), a także kilkaset przedstawień, liczne koncerty zarówno w kraju, jak i za granicą (Słowacja, Włochy).  

(MaK)

Jubileusz "Miniatur" z Krynicy-Zdroju. To już 30 lat!
30-lecie swego istnienia zespół "Miniatury" z Krynicy-Zdroju uczcił wspaniałym przedstawieniem. Obejrzyj zdjęcia:


Dziękujemy za przesłanie błędu

Sądeczanin HISTORIA (2-2020)