Trwa wczytywanie strony. Proszę czekać...
Środa, 29 listopada. Imieniny: Błażeja, Margerity, Saturnina
19/05/2020 - 15:15

Trójka maluchów ma dla siebie całe przedszkole w Kamionce Wielkiej

Mamy doskonałe wiadomości dla pracujących rodziców z terenu gminy Kamionka Wielka – niemal wszystkie przedszkola prowadzone przez samorząd już działają. Inne są w stanie pełnej gotowości, by przejąć opiekę nad maluchami. Jak wygląda ich funkcjonowanie w koronawirusowej odsłonie? Dziś w przedszkolu w sercu gminy stawiła się tylko trójka dzieci.

Trójka maluchów ma dla siebie całe przedszkole w Kamionce Wielkiej

- Dyrektorzy szkół opracowali odpowiednie procedury zgodnie z zasadami bezpieczeństwa i higieny pracy oraz wytycznymi przeciw pandemicznymi Głównego Inspektora Sanitarnego z 4 maja dla przedszkoli, oddziałów przedszkolnych w szkole podstawowej i innych form wychowania przedszkolnego oraz instytucji opieki nad dziećmi do lat 3 - informuje wójt Andrzej Stanek.

Zobacz też: Stary Sącz: pluszaki przegrały z COVID-19. Nowa rzeczywistość w przedszkolu

- Sale dostosowano do wytycznych Głównego Inspektora Sanitarnego. Dyrektorzy szkół wraz z inspektorami BHP dokonali kontroli gotowości przedszkola do wznowienia opieki przedszkolnej. Nauczyciele oraz pracownicy obsługi zostali zapoznani z opracowanymi procedurami, wyposażeni w środki ochrony osobistej. Dzieciom zapewniono bezpieczne i higieniczne warunki pobytu - zapewnia samorządowiec dodając, że wszystkie podłogi w placówkach są wykonane z takich nawierzchni, które można szybko i często zdezynfekować. Nie są to wykładziny, które teraz trzeba by było zrywać albo zakrywać.

Na dziś rodzicie zdecydowali się posłać dzieci Przedszkola w Kamionce Wielkiej i Punktu Przedszkolnego działającego przy Szkole Podstawowej w Królowej Górnej. Jak jednak podkreśla wójt Andrzej Stanek personel wszystkich pozostałych placówek jest w stanie pełnej gotowości.

- By zgłosić dziecko należy kontaktować się bezpośrednio z dyrektorami placówek – obrazuje wójt i podkreśla - co bardzo istotne dla wszystkich - że dzieciaczki mają zapewnione wyżywienie. – Wszystkie nasze kuchnie działają pełną parą. 
Ilu rodziców zdecydowało się skorzystać z przedszkolnego wsparcia? Dziś, czyli 19 maja dla przykładu w placówce w Kamionce Wielkiej stawiła się tylko trójka maluchów.

ES [email protected] Fot.: ESDziękujemy za przesłanie błędu