Trwa wczytywanie strony. Proszę czekać...
Czwartek, 26 listopada. Imieniny: Leona, Leonarda, Lesławy
18/05/2020 - 15:20

Transmisja czuwania ze Św. Janem Pawłem II z Niskowej - NA ŻYWO

Już dziś o godzinie 20.30 rozpocznie się transmisja czuwania z parafii w Niskowej. Z nabożeństwem dedykowanym pamięci Ojca Świętego będzie można łączyć się także za pośrednictwem naszego portalu. Zapraszamy.

Dokładnie dzisiaj 18 maja świętujemy 100-lecie urodzin św. Jana Pawła II. Na Sądecczyźnie i poza nią odbywają się z tej okazji nabożeństwa, modlitwy, koncerty z ograniczoną liczbą odbiorców. W dalszym ciągu ograniczenia związane z pandemią przenoszą wiernych na platformę cyfrową. Nieprzypadkowo postanowiliśmy zaprosić Państwa do obejrzenia transmisji z nabożeństwa z parafii w miejscowości Niskowa koło Nowego Sącza. Wirtualnie przeniosą się Państwo do kościoła, w którym znajdują się wyjątkowe relikwie Świętego Papieża.

Ksiądz Bogusław Tokarz - wikariusz z Niskowej zdradził nam więcej szczegółów: - Serdecznie  zapraszamy osoby, które pozostaną w domu do obejrzenia transmisji czuwania z Ojcem Świętym. Czuwanie to będzie połączone z modlitwą różańcową w intencji ustąpienia pandemii, która z resztą od ogłoszenia stanu epidemicznego transmitowana jest codziennie o 20.30.

Będzie to przypomnienie Papieża, jego nauczania, jego wskazówek z zachętą do odmówienia wspólnej modlitwy różańcowej i Litanii do Św. Jana Pawła II. Będziemy mogli wsłuchać się w pieśni, które tak bardzo ukochał Ojciec Święty, prowadzone przez parafialną scholę młodzieżową, która ubogaci to wyjątkowe dzisiejsze wydarzenie.

W nabożeństwie żywy udział weźmie młodzież, bo wiemy, że Jan Paweł II bardzo ją ukochał, liczył na nią. Wszak ten trudny czas pandemii jest także czasem trudnym dla młodzieży. Trzeba by więc na nowo wlać w nią ducha nadziei, ducha tej wiary, która pozwoli na nowo przylgnąć do Jezusa Chrystusa. O to tak bardzo zabiegał Ojciec Święty.

Z Janem Pawłem II nierozerwalnie związany jest śp. ks. profesor infułat Bolesław Kumor. Pochodzący z Niskowej papieski szambelan był niezwykle ceniony przez Ojca Świętego. Zmarł w 2002 roku. Jego szczątki spoczywają na placu przy kościele w Niskowej, którego był fundatorem.

- Czuwanie z Ojcem Świętym rozpoczniemy o 20.30 a zakończymy o godzinie 21.37. Jak wiemy jest to dokładna godzina śmierci Jana Pawła II. Wtedy też zabrzmią dzwony. Chcemy w tym czasie w trakcie czuwania zapalić świece w oknach naszych domów. Niech to będzie znak naszej łączności. Wiemy, że mamy w dalszym ciągu ograniczenia i nie możemy fizycznie wszyscy znajdować się w świątyni, dlatego zapraszamy do łączenia się poprzez transmisję. Niech ta świeca będzie potwierdzeniem naszej wspólnej modlitwy - dodaje ksiądz Bogusław Tokarz.

Transmisja dostępna dzisiaj już od godziny 20.30.

(P. B.)Dziękujemy za przesłanie błędu