Trwa wczytywanie strony. Proszę czekać...
Sobota, 24 października. Imieniny: Arety, Marty, Marcina
27/02/2020 - 17:00

Totalne zaskoczenie. Tego jeszcze w mundurowej szkole w Marcinkowicach nie było!

Mają już klasy policyjne, wojskowe i takie, które kształcą strażacki narybek. Młodzi ludzie, którzy mają pociąg do munduru, wybierają Zespół Szkół w Marcinkowicach. Teraz szykuje się nowy profil...saneczkarski. Takiej klasy jeszcze nie było! Niewykluczone, że w Marcinkowicach zbudują tor saneczkowy!

Do  Zespołu Szkół w Marcinkowicach ciągną młodzi ludzie z Nowego Sącza i okolic, którzy marzą o pracy w wojsku, policji czy straży pożarnej.  Czy teraz  placówka podbije serca tych, którzy marzą o sportowych sukcesach na torze saneczkowym?

Czytaj też  Chcą u nas budować wieżę widokową na Górze Zakochanych. Będzie turystyczny hit?

Od września  pojawi się w szkole  nowa klasa o profilu sportowym, ze specjalnością sportów saneczkowych. To już pewne, bo w starostwie powiatowym, któremu placówka podlega, zostało podpisane  porozumienie z Polskim Związkiem Sportów Saneczkowych, przypieczętowane przez prezesa organizacji Jana Błońskiego, sekretarza generalnego Janusza Tatera i członka zarządu Zbigniewa Czocha.

 -  Związek pomoże między innymi przy opracowaniu specjalistycznego programu kształcenia, organizacji obozów treningowych, a także wyposaży naszą szkołę w dwa trenażery saneczkarskie przeznaczone do wzbogacenia bazy treningowej – mówi starosta nowosądecki Marek Kwiatkowski.

Czytaj też Sześcioraczki spod Łącka mają już dziewięć miesięcy. Są takie śliczne! [ZDJĘCIA] 

– To świetna informacja dla młodych ludzi, którzy chcą uprawiać sport. Przypomnę, że Zespół Szkół w Marcinkowicach wzbogaci się o pełnowymiarową halę sportową wraz ze strzelnicą. Nie jest wykluczone, że przy wsparciu Związku udałoby się wybudować naturalnie lub sztucznie ośnieżony tor saneczkowy – dodaje starosta.   

Z umowy jest też  zadowolony dyrektor szkoły Wiesław Gródek i wicedyrektor Iwona Sikorska.

- To wielka szansa dla uczniów z całego powiatu nowosądeckiego – przekonują. Mamy nadzieję, że nie będzie problemu z naborem, tym bardziej, że zapewniamy profesjonalną kadrę i sprzęt treningowy. (olsz)Dziękujemy za przesłanie błędu

Sądeczanin HISTORIA (2-2020)