Trwa wczytywanie strony. Proszę czekać...
Czwartek, 13 czerwca. Imieniny: Antoniego, Gracji, Lucjana
06/11/2023 - 14:40

Teatr Wiejski z Podegrodzia podbija polskie sceny i wystąpi w Teatrze Wielkim w Warszawie

Teatr Wiejski Zespołu Regionalnego Podegrodzie zakwalifikował się do udziału w wyjątkowym wydarzeniu. Już w listopadzie grupa zaprezentuje się na Festiwalu Teatrów Wiejskich ZWYKI w Warszawie.

Jak wyjaśnia dyrektor Gminnego Ośrodka Kultury w Podegrodziu i zarazem kierownik organizacyjny zespołu Krzysztof Bodziony, droga do udziały w tym niezwykłym przedsięwzięciu nie była łatwa. Najpierw podgrodzianie zaprezentowali się na przeglądzie teatrów wiejskich w Łużnej, potem zespół wystąpił obok około 200 grup na Międzywojewódzkim Sejmiku Wiejskich Zespołów Teatralnych w Bukowinie Tatrzańskiej i tu zakwalifikował się do udziału w Ogólnopolskim Sejmiku Teatrów Wsi Polskiej w Tarnogrodzie. 

Regionalny Zespół „Podegrodzie” chlubi się Grand Prix Festiwalu Lachów i Górali. Czy w tym roku powtórzą sukces?

To ogromny sukces, którym teatr z Podegrodzia wypracował sobie miano jednej z najlepszych takich grup w naszym kraju. – To sejmik więc nie ma nagród, ale nasz zespół, jako jeden z czterech, zakwalifikował się do udziału w Festiwalu Teatrów Wiejskich ZWYKI w Warszawie. I już 24, 25 i 26 listopada zaprezentuje się na deskach Teatru Wielkiego w Warszawie ze spektaklem „Zmówiny” – informuje Bodziony a my zaznaczmy tylko, że w Tarnogrodzie zaprezentowało się w sumie 11 zespołów a sam sejmik odbył się już po raz 40.

Przypomnijmy też, że Zespół Regionalny Podegrodzie w 2022 roku zdobył Grand Prix na Festiwali Lachów i Górali w Piwnicznej-Zdroju. Gratulujemy kolejnego sukcesu! ([email protected] Fot.: Facebook - profil ZR Podegrodzie) © Materiał chroniony prawem autorskimDziękujemy za przesłanie błędu