Trwa wczytywanie strony. Proszę czekać...
Środa, 2 grudnia. Imieniny: Balbiny, Ksawerego, Pauliny
21/05/2014 - 13:20

Teatr Dabar: Premiera nowej sztuki już w sobotę!

„Jaques Fesch – święty czy bandyta?” – to autentyczna historia człowieka, który zmusza do refleksji nad tym ile w nas dobra, a ile zła. Sztuka trzyma w napięciu, zaskakuje, zachwyca oraz prowokuje do stawiania pytań i szukania na nie odpowiedzi. Premiera w najbliższą sobotę w Mogilnie.
Przedstawienie ma charakter ewangelizacyjny. Wewnętrzna walka głównego bohatera - Jaquesa Fescha, zostaje ukazana w sposób zachęcający do zastanowienia się nad wymiarem własnej świętości.
Myślę, że nikt nie wychodzi po naszych wystąpieniach pusty, każdy jest zmuszony do refleksji. Dajemy treść, przekaz, orędzie i to jest najważniejsze w naszym amatorskim teatrze – mówi ksiądz Łukasz Pawłowski, założyciel i reżyser Teatru Dabar.
Dynamiczna akcja, muzyka oraz gra świateł, przenoszą widza do Francji lat 50.
Będzie napad na bank, strzelanina, zdrada… Ale nie zabraknie też pięknej miłości, scen wzruszeń oraz dobrego humoru – mówi Wioletta Kasprzyk, która wciela się w rolę wdowy.
Sztukę tę chcemy dedykować naszym mamom, z okazji ich majowego święta – dodaje.
Młodzież z amatorskiego Teatru Dabar już po raz drugi zmierzy się ze scenariuszem znanego aktora Marcina Kobierskiego. Jesienią ubiegłego roku zaprezentowali spektakl „Kłamstwo”.
Jaques Fesch pisał w swoim dzienniku, że nigdy nie zamierzano robić świętych z bandytów, a jednak to oni są mniej oddaleni od Jezusa niż wielu z tych, którzy dobrze się prowadzą – cytuje Maciej Filip, odtwórca głównej roli. – Kim jest więc Jaques Fesch? Świętym czy bandytą? Widzowie przekonają się już wkrótce – dodaje.
Sztuka „Jaques Fesch – święty czy bandyta?” w wykonaniu Teatru Dabar w sobotę 24 maja o godz. 19 w kościele p.w. św. Marcina w Mogilnie.

Jadwiga JelińskaDziękujemy za przesłanie błędu