Trwa wczytywanie strony. Proszę czekać...
Środa, 2 grudnia. Imieniny: Balbiny, Ksawerego, Pauliny
13/06/2014 - 08:55

Teatr Dabar: Nowa sztuka w sądeckim Krokusie

Aktorzy Teatru Dabar z Parafii Mogilno zaprezentują swoje umiejętności na scenie sądeckiego Krokusa. „Jacques Fesch – święty czy bandyta” – to spektakl inspirowany autentyczną historią mordercy policjanta.
Sztuka nie jest łatwa, zarówno w przygotowaniu jak i w odbiorze. Próby trwały wiele tygodni, bo aktorzy przedstawiają proces wewnętrznej walki głównego bohatera. - Chcąc przeżyć każde przedstawienie, a nie zatrzymać się tylko na takim poziomie oglądalności, że był fajny teatr, to trzeba się zmierzyć ze sobą. Znaleźć ciszę, w której rozbrzmiewa głos Boży  i odpowiadać sobie odważnie na pytania życiowe – mówi ks. Łukasz Pawłowski, reżyser spektaklu.
Akcja, której towarzyszy poruszająca muzyka, scenografia oraz moda w stylu Coco Chanel – przenoszą widza w klimat Francji lat 50. W więziennej celi Jacques Fesch postanawia pisać dziennik dla swojej sześcioletniej wówczas córki Weroniki. Opowiada jej o Jedynej Miłości którą odkrył; o tym, że warto jej szukać i powierzyć się jej do końca.
Spektakl prowokuje do zastanowienia się nad tym, czy bardziej podobni jesteśmy do wdów, które żyją historiami serialowych bohaterów, czy raczej do Fescha, który żyje krótko, ale owocnie.
Premiera spektaklu odbyła się w Mogilnie. Młodzież zaprasza na powtórkę do sądeckiego kina Krokus w najbliższą niedzielę o godz. 18.00. Wstęp wolny.

Fot. JJ (zdjęcia z premiery)
Jadwiga JelińskaDziękujemy za przesłanie błędu