Trwa wczytywanie strony. Proszę czekać...
Niedziela, 5 grudnia. Imieniny: Kryspiny, Norberta, Sabiny
27/10/2021 - 10:10

Tancerz Władysław Szlęk zmarł 11 lat temu,baletnice z Krynicy uczczą jego pamięć

Władysław Szlęk, baletmistrz, choreograf i pedagog przez 40 lat pracował z utalentowanymi dziećmi w Krynicy. W tym roku mija jedenasta rocznica jego śmierci więc, aby uczcić jego pamięć Studio Baletowe im. Władysława Szlęka przygotowało spektakl, na który zaprasza w sobotę, 30 pażdziernika do Pijalni Głównej.

          

Władysław Ignacy Szlęk (ur. 1937 r) był absolwentem bytomskiej Państwowej Szkoły Baletowej. Jako solista występował w łódzkim Teatrze Wielkim, Operze Bytomskiej, Operze i Operetce Krakowskiej. Związany był również z Państwowym Zespołem Pieśni i Tańca „Śląsk”.

W listopadzie 1987 roku Władysław Szlęk rozpoczął zajęcia z dziećmi i młodzieżą w Krynicy. A początki nie były łatwe, brakowało sali i przyrządów do ćwiczeń, kostiumów, luster oraz akompaniatora.

Władysław Szlęk nadzorował prace remontowe, zajmował się również repertuarem, choreografią, ćwiczeniami, projektował i tworzył kostiumy sceniczne. Za swoją pracę Władysław Szlęk był nagradzany odznakami: Zasłużony dla Ziemi Sądeckiej (2005), Złotym Herbem Krynicy-Zdroju (2007), Złotym Jabłkiem Sądeckim, Srebrnym Medalem Zasłużony Kulturze Gloria Artis oraz Nagrodą Burmistrza Krynicy-Zdroju, za osiągnięcia w dziedzinie twórczości artystycznej, upowszechniania oraz ochrony kultury i sztuki.

Aby uczcić pamięć Władysława Szlęka, 30 pażdziernika (sobota) o godz.15 w Pijalni Głównej będzie można obejrzeć spektakl z udziałem Krynickiego Studia Baletowego im. Władysława Szlęka. (MK) fot. aut, plakat organizatoraDziękujemy za przesłanie błędu