Trwa wczytywanie strony. Proszę czekać...
Czwartek, 18 kwietnia. Imieniny: Apoloniusza, Bogusławy, Goœcisławy
11/10/2020 - 13:30

Tak Piecuchy wywijały na scenie. Folklor od najmłodszych lat

Młodzi miłośnicy folkloru przyjechali z Nawojowej i podbili krynicką scenę. Polkami, walczykami, krzyżokami i szaropokami wytańczyli sobie nagrodę, a widowni dodali energii.

Dziecięco-Młodzieżowy Zespół Folklorystyczny Piecuchy działa przy Gminnym Ośrodku Kultury w Nawojowej nieprzerwanie od 1995 roku. Od ćwierćwiecza prezentują piękny i bogaty folklor Lachów Sądeckich. Tańczą, grają i śpiewają na terenie gminy, kraju i poza jego granicami. Zjeździli Polskę od Bałtyku aż po Tatry, dając ludziom radość i urzekając ich swoją charyzmą.

Zespołowi towarzyszy muzyka regionalna w tradycyjnym składzie, której kieruje Maria Batusiak. Instruktorem zespołu jest Monika Bulińska. Piecuchy działają w trzech grupach wiekowych, skupiając dzieci i młodzież od 6 do 18 roku życia. Na Festiwalu Lachów i Górali w Krynicy-Zdroju występowała grupa średnia zespołu.

Na scenie Piecuchy zaprezentowały bogaty program artystyczny. Polski, walczyki, krzyżoki, szarpoki, szuroki radowały oczy i serca widzów. A zespołowi pozwoliły zdobyć kolejną nagrodę za zainteresowanie dzieci tradycyjnymi tańcami regionu.

Piecuchy, Festiwal Lachów i Górali w Krynicy-Zdroju

Zobacz listę wszystkich nagrodzonych na Festiwalu.

Zespół dziecięco-młodzieżowy z Nawojowej cztery razy brał udział w Międzynarodowym Festiwalu Święta Dzieci Gór w Nowym Sączu. Tańcowali i grali również za granicą: np. w Bułgarii, Serbii i na Słowacji. Brali udział w Światowej Olimpiadzie Folkloru (tzw. Folkloriadzie) na Węgrzech. Na przeglądach w Baranowie Sandomierskim, Łowiczu, Rabce, Krakowie i wielu innych miejscach zdobywali liczne nagrody.

Zobaczcie, jak swoją energią i charyzmą zawładnęli sceną w Pijalni Głównej w Krynicy-Zdroju. (PS)

.

Dofinansowano ze środków Ministra Kultury i Dziedzictwa Narodowego pochodzących z Funduszu Promocji Kultury







Dziękujemy za przesłanie błędu