Trwa wczytywanie strony. Proszę czekać...
Wtorek, 18 lutego. Imieniny: Konstancji, Krystiana, Sylwany
19/03/2018 - 09:40

Ta tradycja przechodzi z pokolenia na pokolenie. Trudnej sztuki manualnej uczyli się najmłodsi [Zdjęcia]

Niedziela Palmowa już tuż tuż, dlatego to ostatni moment na szlifowanie manualnych umiejętności tradycyjnego robienia palm. Wiedzą o tym uczniowie z Mszany Górnej, którzy uczyli się tradycyjnego wykonywania kwiatów do palm wielkanocnych.

W ramach zajęć z edukacji regionalnej, w Szkole Podstawowej nr 2 w Zespole Szkolno-Przedszkolnym w Lubomierzu zorganizowano warsztaty pod nazwą „Tradycja tworzenia palm wielkanocnych u Zagórzan”.

Zobacz też: Strzeszyce: kolizja i dwa auta w rowie blokujące drogę [Zdjęcia]

Miały one formę międzypokoleniowego spotkania, gdyż na zaproszenie odpowiedziało kilka babć i mam uczniów tej placówki, które chętnie podzieliły się swoimi umiejętnościami i zademonstrowały jak wykonać niezwykle efektowne kwiaty z bibuły.

Sami uczniowie pod czujnym okiem Pań - instruktorek rozwijali swoje zdolności manualne. Z ochotą i wielkim zaangażowaniem wykonywali kwiaty do palm wielkanocnych, które już w najbliższą niedzielę będą mogli zademonstrować, przygotowując tradycyjne palmy. 

Zobacz też: Ślady niedźwiedzia w dolinie Kamienicy. Czyżby koniec zimowego snu? [Zdjęcia]

- To niezwykle cenna lekcja wynikająca z poczucia obowiązku kształtowania wśród uczniów tożsamości regionalnej, zapoznania z obyczajami oraz tradycją i sztuką ludową - podkreśliła Stanisława Nowak, dyrektor szkolnej placówki w Mszanie Górnej

[email protected] Źródło/Fot. UG Mszana DolnaDziękujemy za przesłanie błędu

SĄDECZANIN ROKU 2019

Miesięcznik "Sądeczanin" luty 2020