Trwa wczytywanie strony. Proszę czekać...
Środa, 30 listopada. Imieniny: Andrzeja, Maury, Ondraszka
04/10/2022 - 10:55

Szkoła Podstawowa w Niskowej na kartach historii. Ta książka ma w sobie coś niezwykłego

Zespół Szkolno-Przedszkolny im. ks. prof. Bolesława Kumora na stałe zapisał się w historii Niskowej. Jej niezwykłe dzieje możemy poznać dzięki niedawno wydanej książce. Nie brakuje w niej zdjęć oraz wielu cennych informacji z życia patrona.

Ks. prof. Bolesław Kumor patronem szkoły

17 września w Niskowej (gmina Chełmiec) doszło do wyjątkowego wydarzenia. Zespół Szkolno-Przedszkolny przyjął imię ks. prof. Bolesława Kumora. Uroczystej mszy św. przewodniczył  biskup Stanisław Salaterski. Poświęcony został wówczas nowy sztandar. Ciąg dalszy odbywał się przed szkołą. Więcej o wydarzeniu piszemy TUTAJ.

Książka o szkole w Niskowej

Z tej okazji wydana została także specjalna książka „Szkoła Podstawowa w Niskowej na kartach historii”. Możemy się z niej dowiedzieć wielu ciekawostek z historii szkoły oraz życia jej patrona. Nie brakuje oczywiście także zdjęć, zarówno z przeszłości, jak i czasów obecnych.

- Nasza szkoła, to nie jest tylko 110-letni budynek, ale to przede wszystkim zespół wyjątkowych ludzi: uczniów, nauczycieli i rodziców, dzięki którym szkoła istnieje. Zespół Szkolno-Przedszkolny w Niskowej umiejętnie łączy edukację z niepowtarzalną atmosferą pełną ciepła, zaufania i wzajemnego szacunku. Źródłem naszych sukcesów jest: ścisła współpraca rodziców z nauczycielami, a także wykwalifikowana kadra pedagogiczna oraz uczniowie, którzy chętnie włączają się w życie szkoły, będącej jedną z ważniejszych instytucji we wsi – pisze we wstępie Andrzej Gołąb, prezes Stowarzyszenia Rozwoju Wsi Niskowa.

W książce znajdziemy wiele niezwykle cennych informacji na temat ks. prof. Bolesława Kumora oraz zdjęcia z różnych okresów jego życia. Nie brakuje także fotografii wszystkich klas, które uczą się w obecnym roku szkolnym, wspomnień absolwentów oraz sukcesów, które przypadły w udziale uczniom. Całość prezentuje się niezwykle! ([email protected], fot.: MP)Dziękujemy za przesłanie błędu