Trwa wczytywanie strony. Proszę czekać...
Środa, 16 października. Imieniny: Ambrożego, Florentyny, Gawła
29/10/2017 - 21:45

Szkoła Muzyczna I stopnia w Starym Sączu ma za sobą pierwsze dziesięciolecie

Z okazji 10-lecia Szkoła Muzyczna I stopnia została gospodarzem budynku przy ul. Kazimierza Wielkiego w centrum Starego Sącza. Uroczyste otwarcie miało miejsce 18 października 2017 r. Gala i koncert z tej okazji odbyły się w Sokole.


Uroczystości rozpoczęła msza święta w kościele Św. Elżbiety, po której nastąpiło przecięcie wstęgi i oficjalne otwarcie wraz z poświęceniem budynku. W części oficjalnej zabrzmiał hymn szkoły skomponowany z okazji 10-lecia przez Stanisława Dudkę - autora muzyki i Barbarę Paluchową (słowa). Najmłodsi uczniowie zatańczyli poloneza.

Szczególnym momentem było uhonorowanie nauczycieli: Olgi Bolanowskiej, Stanisława Dudki i Zbigniewa Szewczyka Brązowymi Krzyżami Zasługi, którymi w imieniu prezydenta RP odznaczył zasłużonych Józef Gawron - I wicewojewoda małopolski.

Nagrody burmistrza Starego Sącza pana Jacka Lelka otrzymała dyrektor Joanna Ustarbowska-Dudka, kierująca placówką od początku jej istnienia oraz Witold Buszek - nauczyciel szkoły. Wśród gratulacji i życzeń nie zabrakło ciepłych słów od założyciela szkoły pana Mariana Cyconia.

Część artystyczna była pełnym zaskoczeniem dla publiczności. Wystąpili uczniowie, absolwenci i nauczyciele- nie tylko w rolach instrumentalistów, ale także wokalistów. W finale na scenie 80 osób zagrało Allelujah L. Cohena. Nie obeszło się bez bisów. Całość z humorem poprowadził L. Bolanowski. Niekonwencjonalny koncert „pół żartem pół serio” zachwycił słuchaczy.


Na jubileusz przybyli zaproszeni goście: założyciel szkoły, poseł, wieloletni burmistrz Starego Sącza Marian Cycoń, wicewojewoda małopolski Józef Gawron, wizytator Centrum Edukacji Artystycznej Wiesław Dziedziński, ksiądz prałat, proboszcz parafii Św. Elżbiety Marek Tabor, w imieniu starosty Marka Pławiaka - wicedyrektor Wydziału Edukacji, Kultury i Sportu Bożena Mynarek, radni powiatu z wiceprzewodniczącym Rady Powiatu Nowosądeckiego Janem Gomółką, włodarze miasta- burmistrz Jacek Lelek i wiceburmistrz Kazimierz Gizicki, radni Rady Miejskiej w Starym Sączu na czele z przewodniczącą Ewą Zielińską, Marian Lis - wieloletni przewodniczący Rady Miejskiej, Barbara Porębska-dyrektor ZOFAS w Starym Sączu, dyrektorzy szkół i przedszkola gminy Stary Sącz, dyrektorzy szkół muzycznych, prezes Stowarzyszenia na rzecz Osób Niepełnosprawnych „Gniazdo” Zofia Wcisło wraz z wiceprezesem Wojciechem Laskiem, dyrektor Powiatowej i Miejsko-Gminnej Biblioteki Maria Sosin, dyrektor Centrum Kultury i Sztuki im. Ady Sari Wojciech Knapik, absolwenci i przyjaciele szkoły. (JUD)

10-lecie Szkoły Muzycznej I stopnia w Starym Sączu [ZDJĘCIA]
Nowa siedziba i uroczyste obchody uświetniły jubileusz 10-lecia istnienia Szkoły Muzycznej I stopnia w Starym Sączu:
Jeśli zauważyłeś błąd w tekście, zaznacz fragment z błędem i wyślij do redakcjiDziękujemy za przesłanie błędu