Trwa wczytywanie strony. Proszę czekać...
Środa, 21 lutego. Imieniny: Eleonory, Lenki, Kiejstuta
15/11/2021 - 14:55

Święty Mikołaj znowu odwiedzi dzieciaki. Przyjedzie do nich na koniu

Brodaty święty na koniu już szykuje się do tegorocznej akcji charytatywnej. Mikołaj odwiedzi dzieci z niepełnosprawnościami oraz z domów dziecka. Każdy z nas może mu pomóc.

To już trzeci raz, kiedy stajnia Imperium z miejscowości Stróże przygotowuje specjalną akcję charytatywną. Na pomysł zorganizowania Miko(ń)łajek wpadli Michał Król oraz Maksymilian Poręba. To dwójka pasjonatów, którzy nie wyobrażają sobie życia bez koni. Co roku w akcję zaangażowanych jest wiele osób, a szczególnie swój czas i energię poświęcają Elżbieta Dziedzic oraz Krzysztof Nosal, właściciel stajni Imperium.

Już niedługo Mikołaj przyjedzie do dzieci z domów dziecka i do niepełnosprawnych wychowanków różnych ośrodków. Co roku lista miejsc, które odwiedza święty, zwiększa się. W tym roku Miko(ń)łajki rozpoczną się już 3 grudnia i potrwają przez trzy dni. Wyjątkowy Mikołaj wraz z elfami obdaruje dzieci podarunkami.

Paczki trafią do około pięćdziesięciu dzieciaków. W poprzednim roku podopieczni Niepublicznego Ośrodka Rewalidacyjno-Wychowawczego Gromadka w Nowym Sączu otrzymali podarunki i specjalistyczny sprzęt. Stajnia Imperium założyła zbiórkę na stronie zrzutka.pl. Tam można wesprzeć Mikołaja i jego pomocne elfy.

- Pieniądze zebrane od ofiarodawców pomogą pokryć koszty prezentów dla dzieci. Wszystkie pozostałe koszty pokrywamy my, jako organizatorzy – wyjaśnia Michał Król. Na koncie zbiórki udało się zebrać na razie ponad 1000 złotych, ale Sądeczanie już w poprzednich latach pokazali, że takie akcje nie są im obojętne.
LINK DO ZBIÓRKI 

Wyjątkowa akcja mikołajkowa niesie dużo uśmiechu i radości dzieciom, które na co dzień raczej nie mają z końmi kontaktu. Podopieczni i wychowankowie mogą dotknąć czy pogłaskać te piękne i szlachetne zwierzęta. A przecież nie ma nic piękniejszego na świecie niż radość dziecka. Jak zapowiada Michał Król, Miko(ń)łajki mają szansę stać się cykliczną akcją. ([email protected], fot. Stajnia Imperium 2020)

Materiał płatny Dziękujemy za przesłanie błędu