Trwa wczytywanie strony. Proszę czekać...
Niedziela, 19 maja. Imieniny: Celestyny, Iwony, Piotra
16/04/2014 - 08:50

Święto słowa w Januszowej. XV Gminny Konkurs Recytatorski

34 młodych recytatorów, uczniów z 10 szkół podstawowych z gminy Chełmiec pojawiło się w w gościnnych murach Szkoły Podstawowej w Januszowej na jubileuszowym XV Gminnym Konkursie Recytatorskim.
Zgodnie z regulaminem każdą szkołę mogło reprezentować po dwóch przedstawicieli z klas I-III i IV-VI.
Obradom Komisji Artystycznej przewodniczyła Lidia Kowalczyk z Pałacu Młodzieży w Nowym Sączu. Pozostali członkowie to: Andrzej Tyrkiel – przewodniczący Komisji Oświaty Urzędu Gminy Chełmiec i Danuta Matras z Sądeckiej Biblioteki Publicznej. Główną ideę konkursu przedstawiła w czasie powitania gości Iwona Matyaszek, dyrektor Szkoły Podstawowej w Januszowej, cytując słowa Juliusza Słowackiego: „Chodzi o to, aby język giętki powiedział wszystko, co pomyśli głowa”.
Wyniki konkursu:
I. w kategorii kl. I – III:
1. miejsce I: Karolina Paulus - Szkoła Podstawowa w Chełmcu, Kinga Potoczek - Szkoła Podstawowa w Wielogłowach
2. miejsce II: Kamil Słowik - Szkoła Podstawowa w Chełmcu
3. miejsce III: Roksana Matiaszek - Szkoła Podstawowa w Marcinkowicach
Wyróżnienia: Patrycja Nowakowska - Szkoła Podstawowa w Januszowej, Paulina Wastag - Szkoła Podstawowa w Librantowej, Martyna Wójs - Szkoła Podstawowa w Januszowej, Katarzyna Mróz - Szkoła Podstawowa w Klęczanach
II. w kategorii kl. IV – VI:
1. miejsce: Kamila Szewczyk - Szkoła Podstawowa w Chełmcu, Sara Kociołek - Szkoła Podstawowa w Chełmcu, Gabriela Chybińska - Szkoła Podstawowa w Krasnym Potockiem
2. miejsce: Agata Marczyk - Szkoła Podstawowa w Biczycach, Justyna Madziar - Szkoła Podstawowa w Wielogłowach
3. miejsce: Olga Stokłosa - Szkoła Podstawowa w Januszowej
Wyróżnienia: Natalia Iwańska - Szkoła Podstawowa w Biczycach, Aneta Klepacz - Szkoła Podstawowa w Klęczanach, Karolina Gródek- Szkoła Podstawowa w Klęczanach

Na zakończenie zmagań młodych recytatorów Lidia Kowalczyk podziękowała wszystkim uczestnikom za wysoki poziom artystyczny i za miłą, wręcz teatralną atmosferę, w jakiej uczniowie prezentowali wybrane przez siebie i swoich opiekunów utwory. Pani Lidia podkreśliła, że uczniowie coraz chętniej sięgają po utwory spoza ścisłego kanonu (Brzechwa, Tuwim), wybierając dzieła współczesnych autorów, bliskich młodym czytelnikom.
Dyrektor szkoły pogratulowała zwycięzcom i wszystkim uczestnikom, którzy jako najlepsi z najlepszych reprezentowali swoje szkoły. Każdy z recytatorów otrzymał pamiątkowy dyplom oraz maskotkę. Sponsorem nagród był wójt Gminy Chełmiec Bernard Stawiarski.
Finaliści konkursu w Januszowej będą mogli jeszcze raz zaprezentować swoje utwory w Pałacu Młodzieży w dniu 30.04. na Eliminacjach Rejonowych XXX Wojewódzkiego Konkursu Recytatorskiego.

SP w JanuszowejDziękujemy za przesłanie błędu