Trwa wczytywanie strony. Proszę czekać...
Sobota, 4 kwietnia. Imieniny: Benedykta, Izodory, Wacławy
08/07/2013 - 09:40

Święto Dzieci Gór w obiektywie fotografów z Widzi Się

XXI. Międzynarodowy Festiwal Dziecięcych Zespołów Regionalnych ŚWIĘTO DZIECI GÓR rusza 21 lipca. Każdy, kto chce sobie przypomnieć jak wyglądała zeszłoroczna edycja, może odwiedzić Galerię MCK SOKÓŁ. Na ścianach zawisły tam zdjęcia Grupy Twórczej WIDZI SIĘ.
Wystawę oglądać można do 28 lipca (jej finisaż zaplanowano na godz. 11.30). Prezentowane fotografie są opowieścią o tygodniu święta dzieci z różnych stron świata (na jednym ze zdjęć jest też wielki przyjaciel ŚDG Piotr Gryźlak). Dodajmy, że to opowieść bardzo nietypowa, bo w większości to artystyczne zdjęcia, a nie reporterskie. Dużo w nich czerni, może nawet aż za dużo jak na tak kolorową i radosną imprezę, brakuje też, rodem z Wyspiańskiego, melancholii dzieci Karpat. Są za to bardzo ciekawe kadry, uchwycone momenty, na które niekoniecznie zwrócilibyśmy uwagę.
Autorami zdjęć są: Janusz Chojnacki, Urszula Fecko, Andrzej Naściszewski, Karolina Stobierska, Justyna Wróbel oraz Maria Wójcik. To grupa fotografików zrzeszonych w nowopowstałym Stowarzyszeniu - Grupa Twórcza WIDZI SIĘ.
Stowarzyszenie to zostało powołane do życia przez Andrzeja Naściszewskiego i Bogdana Kiwaka oraz grupę entuzjastów, przyjaciół, których połączyła wspólna pasja – fotografowanie. Zrzesza miłośników fotografii, zarówno amatorów jak i profesjonalistów, którzy za pomocą obrazu rejestrowanego chcą wyrazić siebie. Stowarzyszenie stanowi także zaplecze organizacyjne dla Festiwalu Fotografii WIDZI SIĘ w Starym Sączu (organizowanego od 2004 r.). Grupa tworzy aktywną platformę współpracy i wymiany myśli oraz doświadczeń między twórcami. Zainteresowania artystów zrzeszonych w stowarzyszeniu oscylują wokół różnorodnych technik i estetyk fotografii, zarówno klasycznych, jak i niestandardowych. W swej pracy wracają do źródeł fotografii. Pasjonują ich także peryferyjne jej obszary, niebędące dziś w centrum zainteresowania.

(JB), MCK SOKÓŁ
Fot. Justyna WróbelDziękujemy za przesłanie błędu