Trwa wczytywanie strony. Proszę czekać...
Sobota, 4 kwietnia. Imieniny: Benedykta, Izodory, Wacławy
19/09/2013 - 12:28

Świat w obiektywie podopiecznych stowarzyszenia „Gniazdo”

„Świat w moim obiektywie” to tytuł wystawy, którą przygotowali podopieczni Środowiskowego Domu Samopomocy przy Stowarzyszeniu na Rzecz Osób Niepełnosprawnych „GNIAZDO” w Starym Sączu. Jej wernisaż odbył się we wtorek 17 września w „Galerii pod 5”. Prace podziwiać można natomiast w znajdującej się obok „Galerii pod Gniazdem”.
Wśród przybyłych gości nie zabrakło pełnomocnika ds. społecznych w Nowym Sączu - Marty Mordarskiej, kierownika Ośrodka Pomocy Społecznej w Starym Sączu - Janiny Nalepy, przewodniczącej Rady Miasta Starego Sącza - Ewy Zielińskiej, dyrektora Gimnazjum im. Juliusza Słowackiego w Starym Sączu - Stanisława Majcy i jego zastępczyni Wioletty Nowak oraz przedstawicieli Warsztatów Terapii Zajęciowej „Mada” z Nowego Sącza. Wernisaż prowadzili p.o. kierownika Środowiskowego Domu Samopomocy w Starym Sączu - Beata Piszczek we współpracy z wiceprezesem Stowarzyszenia na Rzecz Osób Niepełnosprawnych „GNIAZDO” w Starym Sączu Wojciechem Laskiem
Po projekcji filmu, przedstawiającego kulisy zajęć z fototerapii, głos zabrali autorzy zdjęć, którzy podzielili się z innymi swoimi wrażeniami, spostrzeżeniami i przeżyciami związanymi z fotografowaniem. Grą na flecie oczarował zebranych Kacper Dąbrowski, który swoją wypowiedzią uwrażliwił wszystkich na piękno otaczającego świata ujmując to tak: „Prostota życia codziennego jest piękna, wystarczy tylko zatrzymać się na moment, spojrzeć i pomyśleć… Na zdjęciach zostały uchwycone te chwile ”. Przychylne wypowiedzi padły także ze strony przedstawicieli różnych instytucji państwowych. Dziękowali za możliwość dogłębnego przeżycia tak zwykłych, a zarazem ważnych momentów życia.
W trakcie wernisażu został przeprowadzony plebiscyt na najbardziej zapadającą w pamięć fotografię. Zdjęcie, które bezkonkurencyjnie zdobyło najwięcej głosów wśród gości, było autorstwa Barbary Pawlik, która jak sama stwierdziła: „Lubi fotografować kwiaty”. W nagrodę Basia dostała upominek sponsorowany przez Zarząd Stowarzyszenia na Rzecz Osób Niepełnosprawnych „GNIAZDO”.
Wernisaż cieszył się wielkim zainteresowaniem i poparciem inicjatywy zajęć z fototerapii. Dlatego postanowiono organizować kolejne edycje wystawy fotograficznej w przyszłości.

Źródło i fot. Środowiskowy Dom Samopomocy w Starym Sączu
Oprac. (KB)


Dziękujemy za przesłanie błędu