Trwa wczytywanie strony. Proszę czekać...
Wtorek, 5 marca. Imieniny: Aurory, Fryderyka, Oliwii
10/02/2021 - 11:30

Sukces ucznia sądeckiej Dwójki. Nagrodę wręczyła mu kurator oświaty

Michał Mosurek z II Liceum Ogólnokształcącego w Nowym Sączu odniósł wielki sukces. Jako jedyny uczeń ze szkół ponadpodstawowych został wyróżniony w konkursie wojewódzkim. Nagrodę wręczyła mu kurator oświaty Barbara Nowak.

Michał Mosurek jest uczniem drugiej klasy II Liceum Ogólnokształcącego im. Marii Konopnickiej w Nowym Sączu. Jakiś czas temu wziął udział w wojewódzkim konkursie „Młody felietonista – piórem i kamerą”, organizowanym przez Małopolskiego Kuratora Oświaty.

Zobacz też Sądecka Dwójka to szkoła marzeń i kuźnia „Małopolskich Talentów” [WIDEO]

Konkurs skierowany był do uczniów klas siódmych i ósmych szkół podstawowych oraz wszystkich uczniów szkół ponadpodstawowych. Zadanie nie było łatwe. Uczniowie mogli wziąć udział w konkursie indywidualnie, pisząc pracę literacką na jeden z podanych tematów, albo grupowo, nagrywając filmik.

- Aby napisać pracę konkursową, przeczytałem kilka książek o tym, czym jest wolność i jak Polacy musieli o nią walczyć. Pisanie pracy zajęło mi tydzień – powiedział nam Michał Mosurek, uczeń sądeckiej „Dwójki”.

Zainteresowanie konkursem było bardzo duże. Wzięli w nim udział uczniowie z całej Małopolski. Po przeczytaniu wszystkich prac, organizatorzy przyznali wyróżnienie Michałowi Mosurkowi. Jest to jedyny uczeń ze szkół ponadpodstawowych, który został nagrodzony.

- Nie spodziewałem się, że uda mi się osiągnąć tak wielki sukces – dodaje.

We wtorkowe przedpołudnie w Delegaturze Kuratorium Oświaty w Nowym Sączu odbyło się uroczyste wręczenie nagród. Specjalnie na tę okazję do Nowego Sącza przyjechała kurator oświaty Barbara Nowak, która pogratulowała wielkiego sukcesu wyróżnionemu uczniowi i wręczyła nagrodę. W uroczystości wzięła udział także dyrektor sądeckiej „Dwójki” Dorota Smaga i polonistka Krystyna Sikora, która uczy Michała i pomagała mu przygotować się do konkursu. 

- Jesteśmy zaszczyceni, bo pani kurator Barbara Nowak osobiście wręczyła naszemu uczniowi nagrodę. Jesteśmy z niego bardzo dumni i bardzo cieszymy się. To jest wielkie osiągnięcie dla naszej szkoły – powiedziała nam dyrektor sądeckiej „Dwójki” Dorota Smaga. ([email protected] Fot. RG)Dziękujemy za przesłanie błędu