Trwa wczytywanie strony. Proszę czekać...
Niedziela, 14 kwietnia. Imieniny: Bernarda, Martyny, Waleriana
12/05/2020 - 10:40

Stypendialne 500 plus w Starym Sączu uratowane. Uczniowie nie stracą na epidemii

Od początku epidemii COVID-19 burmistrz Starego Sącza nie ukrywał, że gminę czeka ostre cięcie wydatków. Zapowiadał, że samorząd będzie musiał zrezygnować z części inwestycji przewidzianych na ten rok. Jest też miejsce na informację wyjątkowo optymistyczną. O co chodzi? Gmina podtrzymuje system stypendialny dla najzdolniejszych uczniów i studentów.

Stypendialne 500 plus w Starym Sączu uratowane. Uczniowie nie stracą na epidemii

Uchwałę w tym zakresie radni podejmowali w tym samym dniu, co uchwałę wprowadzającą lokalną tarczę antykryzysową dla starosądeckich przedsiębiorców. Wszyscy doskonale wiedzieli, że wdrożenie tarczy mocno obniży dochody gminy w zakresie wpływów z podatków od nieruchomości i opłat dzierżawnych.

W sprawie programu stypendialnego radni nie mieli jednak żadnych wątpliwości - epidemia epidemią, zdolną młodzież należy dalej wspierać. I tak już drugi rok z rzędu najzdolniejsi uczniowie i studenci zameldowani na terenie gminy Stary Sącz mogą liczyć na comiesięczny zastrzyk finansowy w wysokości 500 zł.

O kryteriach przyznawania stypendiów zarówno dla uczniów szkół podstawowych, ponadpodstawowych i studentów pisaliśmy szczegółowo już przy pierwszej edycji projektu w publikacji Stary Sącz: najzdolniejsi powalczcie o stypendium burmistrza! Stawka jest wysoka

Kolejna ważna informacja - terminy składnia wniosków. Choć obecnie nauka odbywa się zdalnie samorząd rozpoczyna nabór wniosków już 15 maja a ostateczny termin ich składania wyznaczono na 30 czerwca. Od kiedy stypendia będą wypłacane? Każdy złożony wniosek stypendialny podlegać będzie najpierw ocenie specjalnej komisji powołanej przez burmistrza i jeśli zostanie pozytywnie zaopiniowany to 500 złotych będzie uczniowi/studentowi wypłacane przez rok, począwszy od września do sierpnia do 10 dnia każdego miesiąca.

Warto też przy okazji zaznaczyć, że i Fundacja Sądecka podtrzymuje system stypendialny dla najzdolniejszej młodzieży z terenu całej Sądecczyzny przyznawany w ramach Funduszu Stypendialnego im. Braci Potoczków.

ES [email protected] Fot.: ilustracyjne archiwum sądeczanin.infoDziękujemy za przesłanie błędu