Trwa wczytywanie strony. Proszę czekać...
Czwartek, 23 marca. Imieniny: Feliksa, Konrada, Zbysławy
03/08/2022 - 11:40

Studia prawnicze w Nowym Sączu? Uczelnia czeka na rozpatrzenie wniosku

Tego w Nowym Sączu jeszcze nie było! Wszystko wskazuje na to, że już niedługo na sądeckiej Wyższej Szkole Biznesu – National Louis University będzie można studiować prawo. To druga dobra wiadomość po tej, że od PWSZ będzie kształcił lekarzy.

Władze Wyższej Szkoły Biznesu – National Louis University w Nowym Sączu, na czele z rektorem Dariuszem Woźniakiem, od wielu lat planowały poszerzenie swojej oferty edukacyjnej o studia prawnicze. Takiego kierunku, jak dotychczas, nie ma na żadnej uczelni w naszym mieście.

WSB-NLU czeka na rozpatrzenie wniosków o utworzenie nowego kierunku. Ministerstwo Edukacji i Nauki już zaakceptowało taki wniosek. Teraz pora na Państwową Komisję Akredytacyjną. Ostateczna decyzja ma zapaść na początku września.

Pod koniec wakacji będzie wiadomo, czy w Nowym Sączu będzie można studiować prawo. O formalnościach związanych z utworzeniem nowego kierunku na WSB poinformował Patryk Wicher. Zdaniem posła, wszystko jest na dobrej drodze.

Jeśli wszystko przebiegnie pomyślnie, młodzi ludzie będą mogli zapisać na studia prawnicze już w najbliższym roku akademickim 2022/2023.

Od października wielkie zmiany czekają również Państwową Wyższą Szkołę Zawodową w Nowym Sączu. Sądecka PWSZ zamieni się w Akademię Nauk Stosowanych. Już niedługo wydziały staną się instytutami, a zakłady – katedrami.

Akademia Nauk Stosowanych ma również w planach otwarcie wydziału lekarskiego. Więcej można usłyszeć tutaj: Nie PWSZ, lecz Akademia Nauk Stosowanych. Profesor Mariusz Cygnar o wielkich zmianach ([email protected], fot. SS)Dziękujemy za przesłanie błędu