Trwa wczytywanie strony. Proszę czekać...
Czwartek, 14 listopada. Imieniny: Emila, Laury, Rogera
31/05/2017 - 13:30

Studenci WSB-NLU pobiegną po uśmiech Patryka Mrowcy

Studenci WSB-NLU serdecznie zapraszają mieszkańców Nowego Sącza i Sądecczyzny na Run 4 a Smile. Jest to impreza charytatywna, której głównym punktem jest IV Międzynarodowy Bieg Charytatywny po uśmiech Patryka Mrowcy.

Impreza odbędzie się 3 czerwca 2017r. w Miasteczku Galicyjskim. Będzie także możliwość zarejestrowania się do bazy potencjalnych Dawców krwiotwórczych komórek macierzystych Fundacji DKMS, w ramach akcji Dzień Szpiku w Nowym Sączu.

Jest to już czwarta edycja projektu, przygotowywana przez międzynarodową grupę studentów WSB-NLU. W ubiegłych latach uczestnicy biegli po uśmiech Piotrusia Bajdeli i Faustynki Pajor oraz wsparli ogólnokrajową akcję Kilometry Dobra. Wydarzenie cieszy się coraz większą popularnością, o czym świadczy rosnąca z roku na rok liczba uczestników, jak również kwota zebranych funduszy, przeznaczanych corocznie na cele charytatywne.

Głównym punktem imprezy jest bieg w czterech kategoriach wiekowych (dla przedszkolaków, uczniów klas I-III, uczniów klas IV-VI, uczniów gimnazjum i dorosłych) oraz zawody Nordic Walking. O godzinie 13 odbędzie się pokaz siły gościa specjalnego imprezy Tomasza Kowala, siłacza z Krynicy - Zdroju należącego do czołówki polskich strongmenów. Swoją historią podzieli się z uczestnikami Kamil Kamiński, sądeczanin, który uratował życie swojej genetycznej siostrze, jako dawca komórek macierzystych.

Wszystkich, którzy chcą pobiec po uśmiech Patryka, zachęcamy do rejestracji online: http://bieg.wsb-nlu.edu.pl/rejestracja/ do 31 maja (istnieje także możliwość zapisów w dniu zawodów, od godz. 9.00 do godz. 9.45 w Biurze Biegu w Miasteczku Galicyjskim).

Dodatkowo w programie imprezy:

warsztaty tańca latunga (Centrum Rekreacji Olimp),
sztafeta wiedzy ekonomicznej (Fundacja Pomyśl o Przyszłości),
pokaz taneczny zespołów ze Studio Tańca So Beat Anety Tucznio
występ wokalny Martyny Kalety
Global Village – czyli poznajemy różne kultury, przygotowany przez studentów  WSB-NLU z różnych krajów,
animacje z Sursum Corda,
grillowanie z Gościńcem Galicyjskim,
pokaz pierwszej pomocy w ramach akcji Sądecki Ratownik.

Wstęp na teren Miasteczka i uczestnictwo w imprezie plenerowej jest bezpłatne. Uczestnicy biegu wnoszą opłatę (cegiełkę) w wysokości 10 zł, która w całości zostanie przeznaczona na leczenie i rehabilitację chorego na białaczkę Patryka Mrowcy, podopiecznego Stowarzyszenia SURSUM CORDA http://www.sc.org.pl/projekty/naratunek/mrowca_patryk/.

W zamian za opłatę, dzięki hojności sponsorów, każdy uczestnik biegu i zawodów Nordic Walking otrzyma pamiątkowy medal, kupon na kiełbaskę, lody oraz wodę mineralną, a na zwycięzców w każdej konkurencji czekać będą atrakcyjne nagrody.

RG

Jeśli zauważyłeś błąd w tekście, zaznacz fragment z błędem i wyślij do redakcjiDziękujemy za przesłanie błędu