Trwa wczytywanie strony. Proszę czekać...
Piątek, 7 sierpnia. Imieniny: Donaty, Olechny, Kajetana
26/02/2013 - 07:38

Studenci spieszą z pomocą. Wampiriada w WSB-NLU

We wtorek (5 marca) na terenie kampusu Wyższej Szkoły Biznesu – National Louis University w Nowym Sączu odbędzie się kolejna akcja WAMPIRIADY. Każdy, komu leży na sercu dobro innych, będzie mógł oddać krew dla potrzebujących.
Akcja WAMPIRIADA organizowana jest od 1996 roku, zatem tradycja tego wydarzenia jest już dość długa.
Akcja cieszy się dużym zainteresowaniem ze strony studentów WSB, którzy sami pytają członków Rady, kiedy odbędzie się kolejna Wampiriada. Mają świadomość, że oddając kilka kropel krwi mogą uratować czyjeś życie, więc z dumą oddają krew. Rok temu, wszyscy bardzo chętnie oddawali czekolady, które później przekazaliśmy jednemu z Domów Dziecka w Nowym Sączu – mówi Aneta Kroczek, przewodnicząca Rady Uczelnianej WSB-NLU.
W tym roku również organizujemy tą zbiórkę dla dzieci z Domu Dziecka oraz dla dzieci uczestniczących w Warsztatach Terapii Zajęciowej w Gostwicy – dodaje Aneta.
Krew będzie pobierana 5 marca w sali B006 w godzinach od 8.30 do 13.30.
Aby oddać krew należy:
- być zdrowym
- nie spożywać alkoholu przez ostatnie 24 godziny przed pobraniem krwi
- ważyć minimum 50 kg
Na wszystkich dawców czeka posiłek regeneracyjny.
Rada Uczelniana zaprasza również osoby z zewnątrz , bowiem we wcześniejszych latach honorowo oddawali krew także studenci PWSZ i uczniowie klasy wojskowej z Zespołu Szkół im. Sybiraków przy ul. Podhalańskiej w Nowym Sączu.
Nie zapominajmy, że krwiodawstwo to piękna i szlachetna inicjatywa, udział każdego, kto cieszy się dobry zdrowiem jest mile widziany!

Agnieszka Małecka,
absolwentka klasy dziennikarskiej, studentka politologii w WSB-NLU
Fot. MGDziękujemy za przesłanie błędu

Sądeczanin HISTORIA (2-2020)