Trwa wczytywanie strony. Proszę czekać...
Piątek, 19 kwietnia. Imieniny: Alfa, Leonii, Tytusa
07/04/2018 - 16:10

Studenci będą zgłębiać wiedzę o ubezpieczeniach społecznych

W Państwowej Wyższej Szkole Zawodowej w Nowym Sączu uruchomiono nowy kierunek studiów podyplomowych: Ubezpieczenia społeczne i prawo pracy w praktyce.

Studia podyplomowe będą prowadzone przez wykładowców Instytutu Ekonomicznego i obejmują dwa semestry. Potrwają do wiosny przyszłego roku.  Inauguracja nowego kierunku odbyła się wczoraj w Instytucie Ekonomicznym.

Studentów, którzy zdecydowali się kształcić w tym kierunku przywitali: prof. dr hab. Tadeusz Kudłacz, dyrektor Instytutu Ekonomicznego, dr Honorata Trzcińska, zastępca dyrektora Instytutu oraz opiekun roku dr Jarosław A. Handzel. Sądecki Oddział Zakładu Ubezpieczeń Społecznych, który od 2016 roku współpracuje z tą uczelnią reprezentował zastępca dyrektora Dariusz Kowalczyk.

Zakład Ubezpieczeń Społecznych dokłada starań, by właściwie wypełniać wszystkie swoje ustawowe zobowiązania, do których należy między innymi popularyzacja wiedzy z zakresu ubezpieczeń społecznych. Sprzymierzeńcem tych działań edukacyjnych są właśnie szkoły wyższe.

Głównym celem tej współpracy jest zaangażowanie środowiska akademickiego w program „Ubezpieczenia społeczne - edukacja z ZUS”. Współpraca ta obejmuje m.in. edukację i poradnictwo, czyli wykłady dla studentów, a także poradnictwo z zakresu ubezpieczeń społecznych dla studentów, kadry wykładowców i pracowników administracji oraz doskonalące studia z zakresu ubezpieczeń społecznych, współpracę naukowo-badawczą (wspólne projekty badawcze, konferencje i seminaria, publikacje w kwartalniku ZUS „Ubezpieczenia Społeczne. Teoria i praktyka”).

Uruchomienie studiów podyplomowych z zakresu ubezpieczeń społecznych, jak podkreślił prof. dr hab. Tadeusz Kudłacz, dyrektor Instytutu Ekonomicznego PWSZ, jest kolejnym etapem współpracy z sądeckim oddziałem ZUS

Wiedza zdobyta podczas studiów podyplomowych z zakresu ubezpieczeń społecznych i prawa pracy może być atutem w staraniu się o pracę np. w: ZUS, czy w biurach rachunkowych.

[email protected], Fot. AM.Dziękujemy za przesłanie błędu