Trwa wczytywanie strony. Proszę czekać...
Poniedziałek, 8 marca. Imieniny: Beaty, Juliana, Wincentego
19/02/2021 - 21:00

Stowarzyszenie RobimyCośWięcej: nie chcemy być najlepsi. Chcemy być prawdziwi

Już za kilka dni w Miejskim Ośrodku Kultury w Nowym Sączu będziemy świadkami drugiego koncertu charytatywnego o nazwie "Ponad i Pomimo", organizowanego przez stowarzyszenie RobimyCośWięcej. Co sprawia, że wolontariusze podczas występów oddają całe swoje serce?

Koncert odbędzie się 26 lutego 2021 roku w Miejskim Ośrodku Kultury w Nowym Sączu. Będzie to druga odsłona wydarzenia o przekornej nazwie ”Ponad i Pomimo”, które swoją premierę miało w sierpniu ubiegłego roku. Wtedy jednak, z uwagi na rządowe obostrzenia, artyści występowali dla pustej widowni. Widowisko było nagrywane i transmitowane, jednak to właśnie podczas oglądania go na żywo dzieje się prawdziwa magia.

W lutym będziemy mogli być obecni na sali MOK w Nowym Sączu razem z członkami stowarzyszenia RobimyCośWięcej. Na koncert będzie można pójść o godzinie 16 albo 19. Wieczorem planowana jest również transmisja online dla tych, którym z różnych względów nie uda się dotrzeć do centrum kultury.

Czytaj też: To, co może pójść źle, pójdzie źle. Chyba że do akcji wkroczy RobimyCośWięcej

- To nie będzie takie samo ”Ponad i Pomimo”. Nic nie jest takie samo, odkąd zdecydowaliśmy się tworzyć koncerty emocji. Nadal uważam, że RobimyCośWięcej ponad swoje siły i pomimo wszystkim przeciwnościom, które codziennie napotykamy. Jestem z nas dumna, bo z każdym dniem jesteśmy w tym coraz silniejsi – mówi Maria Polańska, prezes stowarzyszenia. – Nieustannie wierzę, że możemy zajść dalej niż nam się wydaje i wcale nie mam tu na myśli żadnej sceny ani największej liczby wyświetleń. Nie po to idziemy.

I dalej podtrzymuję, że nie jesteśmy najlepszym zespołem świata. Czy tak w ogóle może pisać osoba, która go założyła? Nie wiem, ale wiem, że nie chcemy być najlepsi. Chcemy być prawdziwi. I w tej prawdzie będziemy najlepsi. Będziemy ponad i pomimo.

Koncert będzie miał charakter charytatywny, a zebrane środki zostaną przekazane na cele statutowe stowarzyszenia RobimyCośWięcej. Bilety można kupić w kasie MOK albo za pośrednictwem strony internetowej. Ze względu na pandemię ilość miejsc jest podwójnie ograniczona. (k.kos@sadeczanin.info, film: RCW)Dziękujemy za przesłanie błędu

Marcowy miesięcznik Sądeczanin 2021