Trwa wczytywanie strony. Proszę czekać...
Sobota, 16 stycznia. Imieniny: Mascelego, Walerii, Włodzimierza
08/09/2016 - 06:15

Stary Sącz: Jacek Polak w Galerii pod Piątką

Galeria pod Piątką (Rynek 5) zaprasza w sobotę (10 września) o godz. 12.30 na wernisaż wystawy malarstwa krakowskiego artysty Jacka Polaka.

Jacek Polak urodził się w Krakowie w 1957 roku. Ukończył Wydział Architektury na Politechnice Krakowskiej. W latach 1988/92 mieszkał i pracował w USA wystawiając swoje prace w galeriach w Waszyngtonie, Baltimore i San Francisco. Pod koniec 1992 roku zamieszkał w Sztokholmie, gdzie kontynuował swoją artystyczną działalność.

Podczas pobytu w Szwecji współpracował z wieloma skandynawskimi galeriami i instytucjami promującymi sztukę. W roku 1998 był współzałożycielem nowej sztokholmskiej galerii Abante reprezentującej prace artystów szwedzkich i polskich. W roku 2002 wrócił do rodzinnego Krakowa odnawiając swe dawne artystyczne kontakty.

Ulubionymi technikami artysty jest akwarela i olej, ulubionymi tematami to pejzaż, stara architektura i zapomniane miejsca, rzadziej maluje martwe natury czy portrety. Jego obrazy o swoistym refleksyjnym nastroju i ciepłym kolorystycznym klimacie znajdują się w wielu kolekcjach w kraju i za granicą.

Artysta reprezentowany jest przez katalog magazynu Art in America 1993 oraz Leksykon Szwedzkich Artystów Plastyków.

(oprac. JB)Dziękujemy za przesłanie błędu