Trwa wczytywanie strony. Proszę czekać...
Niedziela, 26 maja. Imieniny: Eweliny, Jana, Pawła
30/06/2016 - 08:00

Starosądecki Festiwal Muzyki Dawnej zagrał w Bardejowie

Wzorem ubiegłego roku, gdy prolog starosądeckiego festiwalu zorganizowano w słowackiej Lewoczy, w tym roku koncert promujący najstarszy polski festiwal muzyki dawnej miał miejsce się w innym królewskim mieście położonym nieopodal polskiej granicy Bardjowie (Bardejov).

W bardjowskim koncercie zaprezentował się w repertuarze renesansowym znany bywalcom starosądeckiego festiwalu kwartet śpiewaczy Subtilior Ensamble, natomiast na historycznych organach z kościoła św. Idziego zagrał profesor Marcin Szelest - dyrektor artystyczny starosądeckiego festiwalu. Koncert zorganizowano wspólnie z wydziałem kultury miasta Bardejov, aby promować starosądecki festiwal na sąsiedniej Słowacji. Przez 24 lata doświadczeń zebranych podczas organizacji Dni Organowych Jozefa Grešáka w mieście tym istnieje publiczność zainteresowana muzyką dawną, co znalazło odzwierciedlenie podczas "polskiego" koncertu.

Prolog już za nami, a to znak że już za kilka dni (w środę 6 lipca 2016) w Starym Sączu rozpoczyna się 38. Festiwal Muzyki Dawnej w Starym Sączu.

Źródło: SFMD

W Bardejovie poznali Starosądecki Festiwal Muzyki Dawnej


Dziękujemy za przesłanie błędu