Trwa wczytywanie strony. Proszę czekać...
Środa, 8 lipca. Imieniny: Arnolda, Edgara, Elżbiety
10/02/2020 - 13:30

Spóźniony Słowik zamknięty do odwołania! Ciężko teraz znaleźć miejsce na koncert

Młodzi artyści marzą o tym, aby zrobić karierę muzyczną. Zastanawiają się jak działać, by za kilka lat ich nazwisko było znane w całym kraju. Muzyka to ich pasja. Mają jednak jeden problem… W Nowym Sączu trudno znaleźć miejsce na koncert.

Wszystko zaczęło się od rozmowy z Sunflowers – sądeckim zespołem, który osiąga sukcesy i pnie się po szczeblach kariery w niebywale szybkim tempie. – W Nowym Sączu ciężko znaleźć miejsce, w którym mogłybyśmy zorganizować koncert – mówi Kinga Orzechowska, wokalistka zespołu.

Czytaj też: Nadchodzi wielki sukces! Poznajcie Sunflowers [WIDEO]

Rzeczywiście. Kawiarnia Spóźniony Słowik – miejsce uwielbiane przez młodzież, studentów oraz miłośników dobrej kawy, muzyki i gier karcianych – została zamknięta do odwołania. W tym lokalu od lat niemal co weekend były organizowane koncerty. Właścicielka poinformowała w mediach społecznościowych, że odchodzi na emeryturę oraz że nadszedł czas zmian. Kawiarnia przejdzie gruntowny remont, jednak nowy właściciel będzie prowadził działalność pod starą nazwą. Kiedy będziemy mogli znów przyjść na kawę do Słowika, tego nie wie nikt.

Z kolei właściciel kawiarni Prowincjonalna informuje, że nie praktykuje wynajmowania lokalu na koncerty. – Artystów zapraszamy według naszego pomysłu – dodaje. Inne miejsca zlokalizowane w okolicach sądeckiego rynku mają to do siebie, że nastawione są na określony rodzaj muzyki, zazwyczaj rozrywkowej i klubowej. W ostatnich latach wiele klubów zostało zamkniętych. Taki los spotkał m.in. Kuźnię, pub Guinness, a także klub Tiffany.

Niezwykle istotnym czynnikiem, który prowadzi na sam szczyt kariery muzycznej, jest umiejętne promowanie się. Jak zadbać o autopromocję w mieście, w którym tak trudno o koncert? Sądeccy muzycy mają swoich fanów i potrafią rozgrzać publiczność, nie mają jednak gdzie się bawić. Tak nie może być!

[email protected], fot. pixabay.comDziękujemy za przesłanie błędu

Sądeczanin HISTORIA (2-2020)