Trwa wczytywanie strony. Proszę czekać...
Czwartek, 18 kwietnia. Imieniny: Apoloniusza, Bogusławy, Goœcisławy
24/12/2021 - 19:50

Śpiewała na wielu festiwalach, teraz celująco wyśpiewała swój recital dyplomowy!

Paulina Rogóż-Migacz, sopranistka z Krynicy wyśpiewała (15 grudnia) celująco swój recital dyplomowy. Utalentowana śpiewaczka ma na swoim koncie wiele występów i sukcesów scenicznych, występowała m.in: na Festiwalu im Jana Kiepury, jest też laureatką prestiżowych nagród.

Sopranistka Paulina Rogóż-Migacz ma dwadzieścia pięć lat. Muzyką interesowała się od najmłodszych lat. Rodzice zapisali ją na lekcje keyboardu do Centrum Kultury, później była uczennicą Państwowej Szkoły Muzycznej I i II stopnia.

Jest absolwentką studiów magisterskich w dziedzinie wokalistyki na Akademii Muzycznej im. Karola Lipińskiego we Wrocławiu w klasie prof. Tadeusza Pszonki.

Utalentowana śpiewaczka w sali teatralnej Akademii Muzycznej we Wrocławiu (15 grudnia) wystąpiła z recitalem dyplomowym i zachwyciła. 

-Wspaniały występ mojej studentki. Recital na ocenę celującą.-napisał w mediach społecznościowych prof. Tadeusz Pszonka

-Pani Paulino, serdecznie dziękuję za kilka lat dobrej pracy. Życzę wiele pięknych dni w samodzielnej pracy artystycznej. Trzymam kciuki!!!

Paulina Rogóż-Migacz jest laureatką wielu konkursów wokalnych: Złote Głosy w Warszawie (2014, nagroda specjalna dla najmłodszego finalisty), Międzynarodowego Konkursu Wokalnego im. Krystyny Jamróz  w Kielcach (trzecie miejsce), Ogólnopolskiego Konkursu Wokalnego w Mławie (2014, 2017, drugie miejsce oraz wyróżnienie).

Uczestniczyła w przedstawieniach operowych: „Don Giovanni” W.A. Mozarta, „Dziecko i czary” M. Ravela (w roli mamy), „La serva padrona” G.B. Pergolesi’ego (Serpina), „Il matrimonio segreto” D. Cimarosy (Carolina). Wcieliła się też w postać Vespetty, w operowym przedstawieniu „Pimpinone” Georga Philippa Telemanna wystawionym przez Krakowską Operę Kameralną.

Koncertowała w Krakowie, Warszawie, Wrocławiu, Nowym Sączu, Szczawnie-Zdroju.  W rodzinnej Krynicy-Zdroju wielokrotnie śpiewała w ramach Festiwalu im. Jana Kiepury, koncertowała też w Dworku Starostów w Muszynie. (MK) fot. arch aut. Dziękujemy za przesłanie błędu