Trwa wczytywanie strony. Proszę czekać...
Piątek, 18 września. Imieniny: Ireny, Irminy, Stanisława
28/04/2019 - 21:20

Sopranistka z Krynicy wyśpiewała drugą nagrodę na konkursie wokalnym w Mławie

Kryniczanka, Paulina Rogóż (sopran) wyśpiewała drugą nagrodę (kategoria: studenci i absolwenci) na Ogólnopolskim Konkursie Wokalnym im. Z. Skwary w Mławie, który odbył się w dniach 24- 27 kwietnia.

Paulina Rogóż jest  studentką piątego roku studiów magisterskich w dziedzinie wokalistyki na Akademii Muzycznej im. Karola Lipińskiego we Wrocławiu w klasie prof. Tadeusza Pszonki.

Młoda sopranistka jest laureatką wielu konkursów wokalnych: Złote Głosy w Warszawie (2014, nagroda specjalna dla najmłodszego finalisty), Międzynarodowego Konkursu Wokalnego im. Krystyny Jamróz  w Kielcach (trzecie miejsce), Ogólnopolskiego Konkursu Wokalnego w Mławie (2014, 2017, drugie miejsce oraz wyróżnienie).

Uczestniczyła w przedstawieniach operowych: „Don Giovanni” W.A. Mozarta, „Dziecko i czary” M. Ravela (w roli mamy), „La serva padrona” G.B. Pergolesi’ego (Serpina), „Il matrimonio segreto” D. Cimarosy (Carolina). Wcieliła się też w postać Vespetty, w operowym przedstawieniu „Pimpinone” Georga Philippa Telemanna wystawionym przez Krakowską Operę Kameralną.

Koncertowała w Krakowie, Warszawie, Wrocławiu, Nowym Sączu, Szczawnie-Zdroju.  W rodzinnej Krynicy-Zdroju śpiewała w ramach Festiwalu im. Jana Kiepury, koncertowała też w muszyńskim Dworku Starostów.

Cieszący się dużym zainteresowaniem Ogólnopolski Konkurs Wokalny im. Zdzisława Skwary jest organizowany przez Państwową Szkołę Muzyczna I i II st. im. Andrzeja Krzanowskiego w Mławie. Uczestniczą w nim młodzi śpiewacy operowi i adepci sztuki wokalnej z wielu stron Polski, wiele wspaniałych talentów.

Podobnie jak w latach poprzednich, składał się z dwóch etapów. Najpierw uczestnicy wystąpili z towarzyszeniem fortepianu  w Mławie. Następnie finaliści zaprezentowali się na dużej scenie, przed dużą widownią w Olsztynie, z towarzyszeniem Orkiestry Symfonicznej Filharmonii Warmińsko-Mazurskiej pod dyrekcją Jerzego Koska.

(MK) arch. Pauliny Rogóż, fot. T. PszonkaDziękujemy za przesłanie błędu

Miesięcznik Sądeczanin - wydanie wrześniowe